Що почитати? Ксенія Циганчук "Убивця з підземелля"

Що почитати? Ксенія Циганчук "Убивця з підземелля"

Що почитати? Ксенія Циганчук "Убивця з підземелля"
ФОТО: Суспільне Чернігів

Психологи стверджують, що читання детективів допомагає подолати стрес, а в сучасній українській літературі цей жанр представлений досить широко – у форматі історичних, містичних, психологічних, іронічних детективів. Цього разу докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови і літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік пропонує вам для ознайомлення детектив Ксенії Циганчук "Убивця з підземелля" (2020).

Це друга книга з серії "Поліцейський детектив" (загалом на сьогодні вийшло вже 5 романів – "Кривавими слідами", "Убивця з підземелля", "Кубик Рубіка", "Привиди серед нас" і "Право на вбивство").

У романі слідчий Єгор Скляр та патрульна Власта Коваль, стосунки між якими досить напружені, розслідують загадкове вбивство жінки, тіло якої виявили в таємничому підземеллі міста Рівне. Чому воно таємниче? Бо його нещодавно розкопали, але так і не з’ясували, хто його побудував і що там колись було.

Що почитати? Ксенія Циганчук "Убивця з підземелля"
Ольга Лілік. ФОТО: фейсбук сторінка Оля Лілік

Перед героями-слідчими, як і перед читачем (а ви ж пам’ятаєте, що читання детективу – це інтелектуальна вправа), постає чимало запитань щодо особи вбитої, місця і причин вбивства, персони вбивці. Ходять різні чутки, зокрема версії, що діяв маніяк, що її вбили душі монахинь, які колись, за легендою, загинули в цьому підземеллі. Справа заплутана, а розв’язка несподівана й моторошна, особливо тому, що книга написана на основі реальних подій, а письменниця в процесі роботи провела низку консультацій зі слідчими, патрульними, судмедекспертом, читала наукову літературу й дивилася телепередачі про поведінку маніяків.

Особливу увагу авторка приділяє образам головних героїв: Єгор Скляр – слідчий із досвідом, для якого розслідувати кожен злочин є справою принциповою, адже в нього ще немає нерозкритих справ; Власта Коваль – уперта й послідовна, яка має свої думки щодо ситуації і не боїться протистояти напарнику. Читачі із задоволенням спостерігають за розвитком їхніх взаємин, висловлюючи у відгуках припущення щодо перспектив.

Загалом "Убивця з підземелля" Ксенії Циганчук – це твір із заплутаним і неймовірно динамічним сюжетом, персонажі й події описані дуже реалістично, а інтрига зберігається до кінця роману.

Не буду спойлерити, просто порекомендую цей та інші романи Ксенії Циганчук читачам, що люблять детективи на кримінальні хроніки, події в яких відбуваються в локаціях українських міст.

Читайте також:

Що почитати? Євгенія Кузнєцова "Спитайте Мієчку"

Вибір редакції

На початок