У Хмельницькому розпочали чергове будівництво на березі Південного Бугу

У Хмельницькому розпочали чергове будівництво на березі Південного Бугу

У Хмельницькому розпочали чергове будівництво на березі Південного Бугу

У Хмельницькому розпочали будівництво на березі Південного Бугу. Землі тут мають статус рекреаційної зони, тому будівництво на них є порушенням законодавства, каже Суспільному, голова громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» Альона Береза.

Землю за Палацом творчості дітей та юнацтва виділяли в оренду під будівництво спортивного майданчика, але наразі там почали зводити зовсім інший об’єкт, каже Альона Береза.

«Історія цього будівництва розпочалася ще у березні 2010 року, коли приватне підприємство «Славськ-тур» отримало земельну ділянку площею 5 тисяч квадратних метрів під влаштування спортивного майданчика критого типу з організацією дитячих клубів по фігурному катанню. Найбільше, що викликає занепокоєння, це те, що там на сьогодні відбувається будівництво абсолютно іншого об’єкту, ніж було заплановано».

Приватне підприємство уже двічі отримувало містобудівні умови – спочатку на спортивний комплекс, зараз – на фізкультурно-оздоровчий, продовжує Альона Береза.

«Перші містобудівні умови підприємство отримало ще у 2012 році, передбачалося будівництво спортивного комплексу з льодовою ковзанкою, басейном, залом для танців, боулінгом та залом для занять спортом. В 16 році в жовтні було отримано ще один пакет містобудівних умов, тут вже мова іде про будівництво фізкультурно-оздоровчого комплексу з підприємствами харчування, але так само можна наголосити про те, що даний об’єкт, який передбачається там будуватися, він суперечить функціональному призначенню тієї земельної ділянки».

На вулиці Свободи, поряд з Палацом творчості, будується фізкультурно-оздоровчий комплекс з підприємствами громадського харчування, каже головний архітектор міста Максим Дружинін. Додає, що порушень у будівництві оздоровчого комплексу поряд з палацом творчості він не вбачає.

«Буде рекреаційна зона база відпочинку, об’єкт відпочинку. Ця земельна ділянка давно вже в оренді у фірми «Славськ-тур». Вперше були видані містобудівні умови та обмеження у лютому 2012 року, а також були перевидані у жовтні 2016 року, тому що була трохи змінена конфігурація з дотриманням усіх вимог ДБН. На мій погляд, те що я побачив, проаналізував, ну заперечень до 16 року в жовтні місяці, коли були видані містобуди, там ну немає ніяких претензій, тим паче ДАБІ вже видало на початок будівництва декларацію».

Альона Береза, каже будь-яке будівництво на березі річки є сумнівним: «100% будь-який об’єкт, який там буде влаштований – відпочинковий, спортивно-розважальний, будь-який, він буде все одно впливати на річку».

Забудова на берегах річок зменшує площу водоохоронної зони, що призводить до висихання та забруднення річок, каже заступниця начальника управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницького Інна Куцька.

«Забудова водоохоронних зон, заплав річок призводить до порушення їх гідрологічного режиму. При інтенсивному будівництві в заплавах зменшується площа водозбору. На цій от території, на площах водозбору, відбувається живлення річок, наприклад, через атмосферні опади, підземні джерела, потічки різні, а в реаліях зміни клімату при малій кількості опадів, у нас річки і так міліють, і санітарно-екологічний стан їх погіршується ще й через те, що у процесі будівництва в таких зонах не передбачають локальні очисні споруди на поверхневі стоки. Тобто з забудованих територій, поверхневі води вони попадають в річку і додатково її забруднюють».

Керівництво приватного підприємства «Славськ-тур», яке є замовником будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу на березі Південного Бугу, від будь-яких коментарів Суспільному відмовилося.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди