"Є варіанти для вдосконалення". 20-річна стрибунка у воду Лискун - про "срібло" та виступ на ЧС з водних видів спорту

"Є варіанти для вдосконалення". 20-річна стрибунка у воду Лискун - про "срібло" та виступ на ЧС з водних видів спорту

Ексклюзивно
"Є варіанти для вдосконалення". 20-річна стрибунка у воду Лискун - про "срібло" та виступ на ЧС з водних видів спорту
AP

Ексклюзивний коментар української стрибунки у воду для Суспільне Спорт.

Автор: Віталій Похвала

У Будапешті закінчився чемпіонат світу з водних видів спорту. Він став одним з найуспішнішим для України: змагання збірна закінчила з десятьма нагородами та на восьмому місці у медальному заліку.

Читайте також: Україна провела найбільш успішний чемпіонат світу з водних видів спорту в історії: медальний залік

Одну з медалей Україна здобула у стрибках у воду. Пара стрибунів Олексія Середи та Софії Лискун стали віцечемпіонами Європи зі стрибків у воду з 10-метрової платформи.

Для 20-річної Лискун чемпіонат світу-2022 у Будапешті став першим крупним турніром з моменту виступу на Олімпіаді-2020. У Токіо українська спортсменка закінчила змагання без нагород і навіть планувала завершити кар'єру.

Читайте також: 19-річна українська стрибунка у воду планує завершити кар'єру після виступу на Олімпіаді-2020

Лискун взяла перерву у кар'єрі, але все ж повернулася до виступів. І здобула першу медаль на рівні чемпіонатів світу з водних видів спорту.

Після виступу у Будапешті українська стрибунка у воду дала ексклюзивне інтерв'ю Суспільне Спорт, у якому розповіла про змагання та оцінила результат на турнірі.

 • Про дуєт з Олексієм Середою у синхронних стрибках

"Один зі стрибків з Олексієм Середою ми стрибали на чемпіонаті Європи в Києві у 2019 році. Також у змішану пару ми встали нещодавно, але виконували стрибки раніше. Коли стали в дует, то прилаштувались один до одного та й пішли стрибати".

 • Про фінальний стрибок на ЧС-2022

"Я була впевнена у цьому стрибку, але переживала за його початок. Коли Олексій дає команду, то я маю на кілька секунд пропустити його вперед. Я переймалася, щоб занадто його не відпустити, щоб у нас не вийшов сильний розсинхрон. Це все, чим я переймалась".

"Чи задоволена стрибком? На всі сто. Коли йдуть змагання, то ми не сильно про них думаємо, то якісь жарти – посміємося, то ще щось зробимо, на самі змагання не дуже звертаємо увагу".
 • Про виступ в одиночних і синхронних стрибках з 10-метрової платформи

"В особистих змаганнях на 10-метровій платформі, я хотіла потрапити бодай до фіналу. Але мій грандіозний стрибок з рук мене підвів, і я зупинилася у півфіналі. У синхронних стрибках з Ксенією Байло я розраховувала на медаль, але ми увійшли до топ-6 найкращих синхронних пар світу. Це теж добре, але звичайно, хотілося медалі. Про мікст ми, мабуть, менш всього думали, але там вийшло якнайкраще".

 • Про суддівство у жіночих синхронних стрибках
"Стосовно суддівства під час синхронних стрибків з Ксенією - ми були невдоволені оцінками. Нас судили одні жінки, мабуть, це вплинуло на результат. Нам ставили занижені оцінки, і ми програли один бал Німеччині. У фіналі [мікст стрибків] з Олексієм судили більш-менш".
 • Про третій стрибок у півфіналі одиночного турніру

"Я навіть не знаю, що сказати. Але коли я у півфіналі присіла на цей стрибок, у мене виникла думка в голові: "Хоч би не впасти!". І я впала. Це такий стрибок з зірочкою, можна сказати. Я не дуже хочу його стрибати, але потрібно. Тренер каже треба, але я не буду його стрибати, хай сам виконує". (Сміється.)

 • Про причини відновлення кар’єри
"Мабуть тому, що я 15 років у цьому спорті. Коли я завершила кар’єру і пішла тренувати діток, то подумала, що мені сумно живеться. Не було іншого виходу, і я пішла тренуватися".
 • Про травму спини

"Травма у мене була і кожен день є. З цим доведеться жити тепер. Відійшла від цього і просто пішла звільнилась [від тренування дітей]. Як у всіх спортсменів постійно щось турбує, то спина, то шия, то нога".

 • Про виступ команди загалом

"У нас на даний момент наймолодша команда серед усіх, які були представлені на чемпіонаті світу. Я вважаю, що ми маємо хороший результат, з огляду на те, що 15-16-17-річні спортсмени роблять такі успіхи в спорті. Бо якщо брати призерів Олімпіади та світу, як наприклад, Рінонг Панделела з Малайзії, то наша молодь Ксенія Байло, Олексій Середа, Кирило Болюх складають конкуренцію і їх побоюються. Вони переймаються тим, щоб не програти молодшим спортсменам. Особливо, коли виступали хлопці у синхронних стрибках 10 метрів, то ми всі сиділи на трибунах та дивилися, і коли починався перший довільний стрибок, то усі команди "скрутилися" і переживали, як же їм не програти молодшим за них. Зі сторони виглядало кумедно".

 • Про покращення програми стрибків

"Думаю, що є варіанти для вдосконалення програми. Наприклад, навчитися нарешті стрибати стійку".

Результати Софії Лискун на ЧС-2022 з водних видів спорту

 • "срібло": мікст синхронні стрибки, 10-метрова платформа
 • шосте місце: синхронні стрибки, 10-метрова платформа
 • 14-е місце: одиночний турнір, 10-метрова платформа

Що відомо про Софію Лискун

 • 20-річна українська стрибунка у воду, що народилася у Луганську.
 • Лискун змагається у стрибках у воду з 2014 року. Першу нагороду на дорослому рівні стрибунка здобула у 2017 році - "бронза" чемпіонату Європи зі стрибків у воду (синхронні стрибки з 10 метрів).
 • Першу медаль в особистих турнірах на дорослому рівні Лискун здобула у 2019 році, виборовши "золото" у стрибках з 10-метрової платформи на домашньому Євро зі стрибків у воду.
 • Загалом на рахунку "золото" та "бронза" на Євро з водних видів спорту (2018 рік - команда, 2020 рік - синхронні стрибки з 10-метрової вишки).
 • На Іграх у Токіо Лискун виступала в одиночних стрибках з 10-метрової платформи, але не змогла навіть вийти у півфінал.
Категорії
ФутболТенісЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо