На Прикарпатті розповіли про двох померлих, у яких діагностували COVID-19

На Прикарпатті розповіли про двох померлих, у яких діагностували COVID-19

На Прикарпатті розповіли про двох померлих, у яких діагностували COVID-19
Фото: Unsplash

За добу восьмого квітня на Прикарпатті зафіксували ще двох померлих, у яких виявили COVID-19. Це жителі Івано-Франківська та Надвірнянщини. Про це на брифінгу в ОДА розповів головний санітарний лікар Руслан Савчук.

77-річна жителька Надвірної 22-го березня звернулася за допомогою у лікарні. Їй встановили діагноз - двобічна пневмонія. Стан хворої оцінили як середньої важкості та лікували її антибіотиками. Проте стан жінки різко погіршився, і восьмого квітня вона померла. У пацієнтки було супутнє захворювання. Контактував із померлою її син.

Також з діагнозом COVID-19 помер житель Івано-Франківська. Чоловік скаржився на задишку, приступи задухи вночі, кашель та підвищену температуру. Лікарі з’ясували, що він захворів 24-го березня. У поліклініку чоловік звернувся 27-го березня. Йому назначили п’ятиденне лікування. 30-го березня чоловіка госпіталізували. Стан хворого погіршувався, почалася дихальна недостатність. Чоловік також мав супутні захворювання. Руслан Савчук зазначив, поки що відомо про двох контактних осіб. В обох випадках проводять епідрозслідування.

Заступниця голови облдержадмінстрації Марія Савка пояснила, що така статистика хворих та померлих пов'язана із кількістю досліджень у лабораторіях.

"Зараз у нас є 869 зразків на дослідженні. Це є один із найбільших показників після Києва", - сказав Марія Савка.

"У нас є найбільше поданих підозр і підтверджених випадків. Багато летальних, пов'язаних із супутніми захворюваннями, говоримо і про вік пацієнтів. Кожен цей випадок має свою причину. Ми не можемо казати, що така ситуація в області пов'язана із неналежним наданням медичної допомоги", - розповіла заступниця начальника департаменту охорони здоров'я Ірина Кобельська.

На початок