ОБСЄ закриє офіс Координатора проєктів в Україні через позицію РФ — заява

ОБСЄ закриє офіс Координатора проєктів в Україні через позицію РФ — заява

ОБСЄ закриє офіс Координатора проєктів в Україні через позицію РФ — заява
Фото: Facebook

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід заявили, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі ініціювала закриття офісу Координатора проєктів в Україні. Про це йдеться в оприлюденній на сайті організації заяві.

Про це вирішили після відсутності консенсусу Постійної ради ОБСЄ щодо продовження мандата Координатора проєктів через позицію Російської Федерації.

“На жаль, незважаючи на переважну підтримку з боку держав-учасниць продовження важливої ​​роботи, яку Координатор проєктів виконував протягом 23 років, консенсусу щодо продовження його мандату не було досягнуто через позицію Російської Федерації”, — сказав Рау.

За його словами, під головуванням Польщі організація “докладатиме всіх зусиль, щоб зберегти безцінний досвід і знання, набуті Координатором проєктів в країні, і забезпечити, щоб ОБСЄ залишалася присутньою та співпрацювала з Україною”.

“Сьогодні, коли країна стикається з безпрецедентними викликами та труднощами через війну, яка триває, наша підтримка важлива як ніколи”, — додав Рау.

З 1 липня припиняються всі санкціоновані заходи в рамках діяльності офісу, йдеться у заяві. Координатор проєктів в Україні збереже свій статус польової операції ОБСЄ до завершення її закриття, усі члени її місії залишатимуться офіційними особами ОБСЄ, доки вони не відокремляться від ОБСЄ. Таким чином, їм буде надано належний захист, у тому числі під час процедури закриття.

Офіс Координатора проєктів ОБСЄ в Україні працював з червня 1999 року.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 128. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок