У Рівному відкрили виставку політичних та антивоєнних карикатур. Що там показують

У Рівному відкрили виставку політичних та антивоєнних карикатур. Що там показують

Ексклюзивно
У Рівному відкрили виставку політичних та антивоєнних карикатур. Що там показують
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному презентували виставку політичних та антивоєнних карикатур, яка вмістила майже пів сотні робіт авторів із понад двадцяти країн світу. Є серед них і троє рівненських карикатуристів.

Сатира — це теж зброя у війні проти РФ, пояснила співорганізаторка виставки Тетяна Чичкалюк на відкритті 28 червня. На презентації також погасили марку й конверт з лімітованої колекції за ескізом рівненського художника і музиканта Юрія Журавля "Святий Миколай захищає Миколаїв".

Виставку політичних та антивоєнних карикатур облаштували у цокольному приміщенні залу камерної та органної музики.

Виставка
Фото: Суспільне Рівне

Виставка
Фото: Суспільне Рівне

З 6 травня понад пів сотні робіт мандрують містами України. Пересувну виставку організували в рамках міжнародного конкурсу "Русскій воєнний корабль....!", зазначила очільниця асоціації лідерів туризму Миколаївської області і співорганізаторка виставки Тетяна Чичкалюк.

"Коли прийшла ця біда, у всесвітньому клубі одеситів зібралися митці і вирішили, що треба щось робити, щоб усміхнутися. Звернулися до спільнот карикатуристів по всій Україні і за кордоном — і десь за тиждень ми отримали вже 80 робіт, роботи надходили і ми організували першу виставку в Одесі, 6 травня, тоді було вже за двісті робіт і до 20 країн охопили", — каже співорганізаторка.

Зараз презентують майже 500 робіт і географія — від Бразилії до Австралії.

"Роботи різні, це емоційний виклик на те, що відбувається, змінюється ситуація — змінюються й карикатури. Мені дуже сподобалася робота "Ассоль уже не та" Віктора Джеваги, це керівник клубу карикатуристів Одеси. І ми разом з Укрпоштою видали лімітовану колекцію марки", — зазначила Тетяна Чичкалюк.

Виставка
Зліва робота "Ассоль уже не та" Віктора Джеваги. Фото: Суспільне Рівне

Виставка
Фото: Суспільне Рівне

Після Одеси дві сотні політичних і антивоєнних карикатур повезли експонувати в Миколаїв, потім у Київ, Чернігів.

Виставка
Фото: Суспільне Рівне

У рамках першого туру охопили міста центру і півдня України, пояснила співорганізаторка.

"Зараз у нас другий тур, були в Івано-Франківську, Коломиї, Львові, Тернополі, Луцьку і зараз — Рівне. Неочікувано, але є серед авторів цих робіт і діти. Для них оголосили окремий конкурс і сьогодні оголосимо перші підсумки. По дорослих учасниках ми зробимо це після закінчення війни. Адже зараз наша задача — сказати, що сатира, теж зброя. І ми організували інформаційний сатиричний фронт для того, щоб висміяти цих нелюдів, щоб вони стали смішні, а якщо смішні — то не страшні", — пояснила Тетяна Чичкалюк.

Виставка
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному відкрили виставку політичних та антивоєнних карикатур. Що там показують
Фото: Суспільне Рівне

Рівне стало дванадцятим містом в Україні, куди завітала пересувна виставка карикатур. З-поміж її авторів є троє місцевих митців — Віктор Голуб, Павло Шуляк і Юрій Журавель.

Виставка
Справа робота Павла Шуляка. Фото: Суспільне Рівне

Дві роботи карикатуриста Павла Шуляка з Рівного стали учасницями першої виставки, яка відбулася в Одесі. Згодом, додалося ще вісім його сатиричних сюжетів.

"Для мене карикатура має викликати якусь усмішку, а у війну — це, скоріш за все жорстка сатира. Гнів, сум вона викликає, іронічну посмішку, можливо. Усі роботи, які на виставці, з 2004 року, починаючи з подій майдану, потім 2014 рік, Крим. Серед них є з дівчинкою і військовим, який прийшов не знаю куди в Херсон, Одесу — неважливо. Кругом руїни, дим, пожежі і маленька дівчинка дає йому кораблик, на ньому написано "на @ і уй. "Тримайте, дядечку, кораблик" вона називається", — розповів Павло Шуляк.

Виставка
Робота Павла Шуляка "Тримайте, дядечку, кораблик". Фото: Суспільне Рівне

Карикатурист Віктор Голуб зі Здолбунова подав на конкурс чотири роботи.

Виставка
У центрі робота Віктора Голуба із російським кораблем. Фото: Суспільне Рівне

З-поміж них вирізняє сюжет із "русским военним кораблем".

"Тому що він найбільше відповідає темі, дуже виразний, прив'язаний до Одеси, де пам'ятник Дюку. Він дуже популярний в інтернеті. Більше 4,5 тисяч поширень було, як я його виставив", — зазначив Віктор Голуб.

Виставка
Марка і конверт за ескізом Юрія Журавля. Фото: Суспільне Рівне

Карикатури Юрія Журавля у рамках виставки представили не лише на А4-форматі. А й у вигляді поштової марки та конверта з лімітованої колекції. Автор погасив їх на презентації виставки разом зі співорганізаторами та представниками Укрпошти.

Виставка
Спецпогашення марки і конверта за ескізом Юрія Журавля. Фото: Суспільне Рівне

Сюжетом для марки та конверта обрали роботу "Святий Миколай захищає Миколаїв".

"З перших днів гарячої фази війни всі учасники гурту "Ot Vinta" записалися в тероборону, але нас відфутболили, сказали, що ліпше робити те, що вміємо найкраще. І тому кожного дня, можна сказати, я малюю. Ця фаза війни каталізує, стимулює працювати активніше і на даний момент ми можемо швидше зрозуміти, хто друг, а хто ворог", — зазначив під час виступу Юрій Журавель.

Виставка
Фото: Суспільне Рівне

Виставка політичних і антивоєнних карикатур діятиме у Рівному три дні. Потому вона повернеться до Одеси, а вже звідти вирушить через Ужгород за кордон.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок