"Зорю" під час війни очолив нідерландський тренер ван Леувен: що про нього відомо

"Зорю" під час війни очолив нідерландський тренер ван Леувен: що про нього відомо

"Зорю" під час війни очолив нідерландський тренер ван Леувен: що про нього відомо
Патрік ван Леувен, фото: ФК "Маккабі Тель-Авів"

На посаді нідерландець звільнив українця Віктора Скрипника.

"Зоря" отримала нового головного тренера - нідерландця Патріка ван Леувена. Про це повідомляє пресслужба луганського клубу.

Луганці залишилися без головного тренера влітку 2022 року. Українець Віктор Скрипник, з яким клуб працював упродовж трьох років, покинув "Зорю" після того, як закінчився термін дії його контракту і очолив полтавську "Ворсклу".

Читайте також: Тренер Віктор Скрипник здійснив "трансфер" між клубами УПЛ: замість "Зорі" - "Ворскла"

У луганському клубі не одразу підтвердили розставання зі Скрипником. Однак тепер знайшли нового головного тренера, яким став саме ван Леувен.

Контракт ван Леувена із "Зорею" розрахований на три роки. Він став першим іноземцем, який підписав угоду з українським клубом з моменту повномасштабного вторгнення Росії.

Хто такий Патрік ван Леувен?

Ван Леувен мав раніше досвід роботи в Україні. У період з 2006 по 2013 роки він працював у структурі "Шахтаря", обіймаючи посаду керівника дитячої академії донецького клубу, після чого залишив Україну.

Після закінчення роботи в Україні ван Леувен також працював спортивним директором у казахстанському "Кайраті" з 2013 по 2015 роки. А починаючи з 2016 року, нідерландець займав різні посади в ізраїльському "Маккабі Тель-Авів" - від виконавчого директора академії, до головного тренера основної команди.

З "Маккабі Тель-Авів" ван Леувена звільнили наприкінці жовтня 2021 року через негативні результати команди. І ось через дев'ять місяців він очолив "Зорю".

Що відомо

  • Як тренер, ван Леувен здобув лише два трофеї у кар'єрі - Суперкубок та Кубок Ізраїлю у 2020 та 2021 роках відповідно.
  • "Зоря" закінчила сезон УПЛ 2021/22 на четвертій позиції.
  • Також "Зоря" потрапила у єврокубки - третій раунд кваліфікації Ліги Конференцій. Свого першого суперника луганці дізнаються 18 липня.
На початок