Збірну Нігерії з легкої атлетики позбавили естафети перед ЧС-2022 через допінг титулованої бігунки

Збірну Нігерії з легкої атлетики позбавили естафети перед ЧС-2022 через допінг титулованої бігунки

Збірну Нігерії з легкої атлетики позбавили естафети перед ЧС-2022 через допінг титулованої бігунки
AP

Бігунку покарали 10 роками дискваліфікації, і ця санкція виявилася неостаточною.

Нігерійка Блессінг Окагбаре - одна з найдосвідченіших та титулованих атлеток в історії своєї країни. Окагбаре у 2008 році стала срібною призеркою Олімпійських ігор у Пекіні у стрибках у довжину, після чого виступила і на наступних трьох Олімпіадах.

Починаючи з 2012 року, Окагбаре виступала лише у бігу на спринтерських дистанціях. А на останній літній Олімпіаді у Токіо входила у склад естафетної команди 4х100 метрів.

Виступити повноцінно на Олімпіаді-2020 нігерійці не вдалося - її відсторонили після забігу на 100-метрівці. А у лютому 2022 року проти неї було оголошено остаточний вердикт - дискваліфікація на 10 років через вживання допінгу.

Рішення проти Окагбаре є остаточним, і означає завершення кар'єри. Однак тепер санкції проти нігерійки зачепили також і її збірну перед чемпіонатом світу з легкої атлетики.

Що сталося?

Athletics Integrity Unit - організація, яка займається боротьбою з допінгом у легкій атлетиці, вирішила покарати Окагбаре ще одним роком дискваліфікації. Своє рішення AIU пояснила тим, що спортсменка ухилялася від допінг-тестів, а також підробляла чи намагалася втрутитися у процес допінг-контролю.

Остаточний термін дискваліфікації нігерійки від спорту тепер складає 11 років. На момент, коли відсторонення тенісистки закінчиться, їй буде 44 роки.

Проте дискваліфікація вплине не лише на Окагбаре, але й на усю збірну Нігерії. Команду позбавили права виступити на чемпіонаті світу-2022 з легкої атлетики в естафеті 4х100 метрів.

Окагбаре у червні 2021 року була частиною команди, яка завоювала собі право виступити на світовій першості в Орегоні. Нове рішення AIU передбачає, що всі останні результати за участі бігунки, анулюються. Зокрема і кваліфікаційний забіг на чемпіонат світу-2022.

Таким чином, Нігерія уперше за 19 років не виступить на чемпіонаті світу з легкої атлетики в естафеті 4х100 метрів. У 2003 році нігерійки були заявлені на турнір, але не взяли участі у забігу.

ЧС-2022 з легкої атлетики відбудеться в американському Юджині з 15 по 24 липня. Пряма трансляція усіх змагань - наживо на Суспільне Спорт.

Що відомо

  • Крім "срібла" Олімпіади-2008 зі стрибків у довжину, Окагбаре також є 2-разовою призеркою чемпіонату світу-2013 з легкої атлетики: "срібло" стрибків у довжину та "бронза" у бігу на 200 метрів.
  • На Іграх у Токіо Окагбаре була однією з претенденток на медалі у 100-метрівці. Свій кваліфікаційний забіг вона виграла з результатом 11.05 секунд.
  • Між кваліфікаційним і півфінальним забігом на Олімпіаді-2020 в організмі Окагбаре виявили гормон росту, після чого не допустили до подальших виступів.
  • Без Окагбаре Нігерія не вийшла у фінал Олімпіади-2020 в естафеті 4х100 метрів, посівши шосте місце в другій кваліфікації.
На початок