17-річна українська атлетка Шоломіцька виграла юніорський чемпіонат США, але змагалася "поза конкурсом"

17-річна українська атлетка Шоломіцька виграла юніорський чемпіонат США, але змагалася "поза конкурсом"

17-річна українська атлетка Шоломіцька виграла юніорський чемпіонат США, але змагалася "поза конкурсом"
Dmytro Vakulka

Найближчу переслідувачку українка випередила майже на три хвилини.

17-річна Валерія Шоломіцька - одна з найперспективніших українських атлеток. У 2022 році Шоломіцька була єдиною представницею України, що виступила на командному чемпіонаті світу U20 зі спортивної ходьби на 10 км, зупинившись у кроці від подіуму - четверте місце.

Після виступу на чемпіонаті світу зі спортивної ходьби Шоломіцька мала перерву у три з половиною місяці. У цей час українська легкоатлетка готувалася до юніорського чемпіонату США, де мала виступити на тій самій дистанції 10000 метрів.

Шоломіцька була запрошеною спортсменкою для виступу на юніорському чемпіонаті США, де виступали атлетки до 20 років. Українці дозволили змагатися, однак боротьбу за медалі вона не вела.

Результат 17-річної став найкращим на юніорському чемпіонаті США. Дистанцію 10000 метрів Шоломіцька подолала з рекордним для себе результатом - 46:46.97 хвилин.

На фініші Шоломіцька випередила найближчу переслідувачку - 16-річну американку Анджеліку Гарріс на 2:43 хвилини (49:29.73 хв). Однак саме американська спортсменка отримала "золото" змагань.

Попри відсутність медалі, тренерка Шоломіцької Олена Борисюк подякувала організаторам змагань за надану можливість. І відзначила, що це уперше в історії США було дозволено змагатися у національному чемпіонаті спортсменам інших країн.

"Вдячна Федерації легкої атлетики США та особисто її президенту Віну Лананна за запрошення мене й моїх учениць – Валерії Шоломіцької і Юлії Петрик – для участі в юніорському чемпіонаті. Це вперше в історії національних чемпіонатів США, коли в його рамках дозволили змагатися спортсменам іншої країни. Дякую за цей важливий історичний момент для нашої держави".

Шоломіцька - не єдина українка, що заявлена для участі на юніорському чемпіонаті США. Дистанцію з бігу на 1500 метрів пробіжить також Юлія Петрик.

Хто така Валерія Шоломіцька?

  • 17-річна українська атлетка, що спеціалізується у спортивній ходьбі, представниця Волинської області.
  • Шоломіцька - учасниця чемпіонату світу U20 у спортивній ходьбі на 10000 метрів, який відбувся у 2021 році. Змагання українка завершила на четвертому місці.
  • Єдиною медаллю Шоломіцької залишається "золото" чемпіонату України U20, який відбувся у січні в Сумах - на дистанції 5000 метрів.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022