Олімпіада-2026: вісім нових дисциплін включені в програму Зимових Ігор

Олімпіада-2026: вісім нових дисциплін включені в програму Зимових Ігор

Олімпіада-2026: вісім нових дисциплін включені в програму Зимових Ігор
ISMF

Включно з одним новим видом спорту.

Вісім нових дисциплін будуть включені в програму Зимової Олімпіади-2026 в Мілана. Відповідне рішення ухвалила Виконавча Рада МОК, йдеться в повідомленні на офіційному сайті комітету.

Це рішення ухвалене, зважаючи на пропозиції, які вносили міжнародні федерації. Усього було запроповано 23 нові дисципліни для Ігор-2026, однак МОК вніс лише вісім.

У програмі Олімпійських ігор-2026 з'явиться також новий вид спорту - скі-альпінізм. А загалом вісім нових дисциплін - це:

  • Скі-альпінізм (новий вид спорту): чоловічий спринт, жіночий спринт та змішана естафета
  • Скелетон: змішані команді змагання
  • Санний спорт: жіноча-двійка
  • Лижний спорт: чоловічий дуал-могул у фристайлі, жіночий дуал-могул у фристайлі
  • Стрибки з трапмпліна: жіночий великий трамплін

Введення цих дисциплін зробить Олімпіаду-2026 найбільш гендерно нейтральною - 47% від загальної кількості спортсменів складатимуть атлетки. А усього буде розіграно 50 комплектів медалей у жіночих змаганнях.

Усього на Зимовій Олімпіаді-2026 візьмуть участь 2900 атлетів, які розіграють 116 комплектів медалей (50 - жінки, 54 - чоловіки, 12 - змішані змагання).

Що відомо

Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо