Центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь» відкрили у Хмельницькому

Центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь» відкрили у Хмельницькому

Центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь» відкрили у Хмельницькому
Фото: Суспільне Хмельницький

«Я – Маріуполь». Під такою назвою у Хмельницькому 24 червня відкрили центр підтримки переселенців. Тут надаватимуть психологічну, гуманітарну, юридичну та соціальну підтримки, а також допоможуть із пошуком роботи. У центрі обслуговуватимуть лише маріупольців.

Про це Суспільному розповів менеджер закладу Євген Мазур.

За його словами центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь» - шостий в Україні та перший у Хмельницькому. Розташувався центр на вулиці Героїв Маріуполя, 3-А, що в середмісті Хмельницького.

Валентина Броніславівна з Маріуполя. Третій місяць живе на Хмельниччині. Жінка каже, приїхала до центру «Я – Маріуполь», щоб зареєструватись і дізнатись про можливості, які тут надають.

«Я дуже вдячна за те, що відкривається цей центр. Що можна щось одержати, якусь допомогу, чи матеріальну, чи психологічну, чи юридичну. Можливо продукти можна буде отримати», - говорить Валентина з Маріуполя.

Як розповіла реєстраторка центру Ірина - розпочали роботу напередодні офіційного відкриття. Жінка також до Хмельницького евакуювалась із Маріуполя.

«За фахом я вчителька. Наразі працюю у хабі «Я – Маріуполь» реєстратором. Я заповнюю документи для того, щоб отримати допомогу. Також я переадресовую людей до юристів, які працюють в нашому центрі або ж до психолога чи лікаря терапевта. Ми бачимо ці очі, рідні очі, хочеться всім допомогти, всіх обійняти, і зі всіма поспілкуватися», - каже Ірина.

Соціальний працівник Артем видає маріупольцям, що пройшли реєстрацію у центрі, продуктові набори та засоби гігієни. Каже, за їхніми підрахунками, на Хмельниччині зараз живе шість з половиною тисяч маріупольців.

«Ми завели 718 пакунків гуманітарної допомоги харчових наборів та 300 наборів гігієни. Кожна родина до п’яти осіб отримує харчовий набір один раз на 14 діб і гігієнічний набір один на місяць», - говорить Артем.

За словами заступника Хмельницького міського голови Михайла Кривака, з бюджету Хмельницького кошти на облаштування та роботу центру «Я – Маріуполь» не виділялись.

«Оснащенням цих приміщень займалася маріупольська міська рада. Десь три тижні тому вони відправили на адресу нашої міської ради специфікацію для того приміщення, в якому б вони хотіли б обладнати центр «Я – Маріуполь»», - каже Михайло Кривак.

Як розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, на ремонт та облаштування центру у Хмельницькому витратили 100 тисяч гривень донорських коштів. У планах відкриття ще десяти таких центрів по Україні: «Спочатку ми відкрили центр у тих містах України, де більше проживає маріупольців. Перший центр у Запоріжжі, далі: Дніпро, Київ, Вінниця, Хмельницький. Головна мета цих центрів – підтримати та допомогти нашим маріупольцям, яких вже 200 тисяч виїхало з рідного міста».

Менеджер центру «Я – Маріуполь» Євген Мазур каже, що у їхньому закладі працює дев’ять осіб. Усі – з Маріуполя. Працюватимуть 6 днів на тиждень, неділя – вихідний. З 9 ранку до 18 вечора.

Читайте також

  • Громада Хмельниччини передала мобільний ЦНАП у Бородянку на Київщині.
  • У громадах Хмельниччини облаштують пральні для переселенців.
На початок