З початку повномасштабної війни на Франківщині зросла кількість наркозалежних, які отримують підтримувальну терапію

З початку повномасштабної війни на Франківщині зросла кількість наркозалежних, які отримують підтримувальну терапію

З початку повномасштабної війни на Франківщині зросла кількість наркозалежних, які отримують підтримувальну терапію
Фото: Unsplash

З початку повномасштабної війни на Івано-Франківщині зросла кількість наркозалежних людей, які отримують підтримувальну терапію. Загалом таких пацієнтів на Прикарпатті є майже пів тисячі, з яких — 19 вимушених переселенців.

Про це кореспонденту Суспільного розповів генеральний директор обласного наркологічного центру Валерій Скопич.

З його слів, препаратів для цієї терапії в області вистачає. Проблемою є лікування людей у в’язницях і тимчасових ізоляторах. Там є труднощі в отриманні ліцензій на терапію та випадки неналежного поводження із пацієнтами, говорить Валерій Скопич.

"Я за цей рік маю тільки один випадок у Надвірній, коли дійсно у жіночки вилучили препарати, але потім повернули. У нас у попередні роки було до десяти таких випадків, коли ми втручалися, передавали препарати власними зусиллями, бо сам режим не дозволяв залишити їх там. Тому або через родичів, або через медичних сестер туди давали. Спільними зусиллями намагаємося зробити все, щоб не було тортур", — розповів Валерій Скопич.

Представниця відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини у поліцейській діяльності Марія Кривецька каже, що для боротьби з цією проблемою впровадили систему відеофіксації усіх дій поліцейських під час затримання та тримання під вартою.

Регіональна представниця уповноваженого Верховної ради з прав людини Людмила Непийвода розповіла, що в області фіксують поодинокі випадки порушення права наркозалежних на медичну допомогу. Ці люди, каже, зазнають дискримінації й з боку суспільства.

"Через воєнні дії, воєнний стан в Україні ці люди й інші соціально вразливі категорії громадян зазнають дискримінації ще більше. Війна перед ними також поставила нові виклики, тому що дехто недоотримує чи не має доступу до послуг та препаратів, які б він мав отримувати", — сказала Людмила Непийвода.

Проблеми наркозалежних людей обговорювали 24 червня в Івано-Франківську за круглим столом під назвою "Шлях до Європи: як Україні змінити свою наркополітику". Його організували благодійні організації "Захід Шанс" та "ВОЛНА".

Регіональний координатор фонду "Всеукраїнське об'єднання людей з наркозалежністю" Володимир Поляков розповідає, що під час війни організація намагається допомагати вимушеним переселенцям з наркозалежністю. На Прикарпатті їм дають ліки, організовують реабілітацію та шукають роботу. Володимир Поляков каже, що благодійники з медиками хочуть змінити ставлення соціуму і держави до наркозалежних людей.

"На жаль, є дуже багато людей, які зараз — за ґратами. Держава за них платить великі гроші, десь 130 тис. грн на рік. Ми хотіли б показати, що є інший метод боротьби з наркотиками. Тобто треба боротися не з людьми, які вживають наркотики, а з наркозлочинністю", — розповів Володимир Поляков.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок