У полоні росіян знаходиться понад півтори тисячі цивільних — Верещук

У полоні росіян знаходиться понад півтори тисячі цивільних — Верещук

Ексклюзивно
У полоні росіян знаходиться понад півтори тисячі цивільних — Верещук
Ірина Верещук. minre.gov.ua

За встановленими даними у полоні росіян перебуває понад 1500 цивільних. Серед них, зокрема, журналісти, представники місцевої влади та волонтери. Кількість військовополонених сягає близько двох тисяч.

Віце-прем'єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі Суспільного розповіла, що російська сторона підтвердила через міжнародний комітет Червоного Хреста лише 120 полонених.

У нас є офіційна відповідь з міжнародного комітету з прізвищем, ім'ям та по батькові тих цивільних осіб, яких підтвердила Росія і ми зараз намагаємося усіма силами визволити їх, бо їх не можна обмінювати на військових. А відтак ми шукаємо міжнародні механізми і закликаємо звільнити наших міських голів, журналістів, волонтерів, які зараз незаконно перебувають у в'язницях Росії", — зазначила Верещук.

Що стосується військовополонених, то Ірина Верещук, що Росія підтверджує не всіх, хто є в офіційних українських реєстрах.

"Підтверджених в російському полоні наших військовополонених на сьогодні близько 2000. Якщо разом з полоненими цивільними, то це 3500-4000, бо за ці дні збільшується кількість тих, кого Росія підтвердила", — додала Верещук.

Що відомо

  • Перший повноцінний обмін полоненими відбувся 24 березня. Тоді було звільнено українських моряків з рятувального катера "Сапфір", яких направили на острів Зміїний. Надалі Україна та Росія обмінювалися як військовополоненими, так і цивільними.
  • Зокрема з полону окупантів вдалося звільнити волонтерку та медика Юлію Паєвську, відому під позивним “Тайра”, а також справжнього автора фрази про російський корабель.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок