Будівництво нових пунктів пропуску на Буковині призупинили. Для завершення треба ще понад 113 млн грн

Будівництво нових пунктів пропуску на Буковині призупинили. Для завершення треба ще понад 113 млн грн

Ексклюзивно
Будівництво нових пунктів пропуску на Буковині призупинили. Для завершення треба ще понад 113 млн грн
Незавершений пункт пропуску. Facebook/Сергій Осачук

У Чернівецькій області призупинили будівництво пунктів пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ". Аби завершити будівельні роботи потрібно понад 113 мільйонів гривень.

Про це йдетьсяСуспільне ЧернівціВідповідь на запит Суспільного у відповіді Державної митної служби на запит Суспільного Чернівці.

За інформацією митної служби, роботи на пунктах пропуску на кордоні з Румунією призупинили через повномасштабну війну Росії проти України. Гроші для будівництва пунктів пропуску спрямували до резервного фонду держбюджету.

Станом на 1 січня 2022 року пункт пропуску "Дяківці" був готовий на 35% (станом на травень роботи виконали на 70%), а "Красноїльськ" — на 80%.

Для повного завершення не вистачає ще понад 113 мільйонів гривень, з них — понад 19 мільйонів за роботи, які вже виконали підрядники. Для реконструкції "Дяківців" необхідно ще понад 74 мільйони, а для "Красноїльська" — майже 40 мільйонів.

Митна служба зверталась до міської ради Чернівців, аби отримати 20 мільйонів з резервного фонду міста на реконструкцію пункту пропуску "Дяківці", депутати за це рішення не проголосували. Також митна служба консультувалася з представниками Європейської Комісії та Міжнародної організації з міграції щодо фінансування, аби відкрити пункту пропуску за тимчасовими схемами.

Що відомо

  • 29 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду сказав про цьогорічне відкриття пунктів пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці". Це зроблять, аби додатково розвантажити рух через кордон.
  • Добудувати пункт "Дяківці" планували до 24 серпня 2021 року.
  • Пункт пропуску "Дяківці" розташований на кордоні з Румунією. У 2013 році його розпочати будувати в межах грантового проєкту зі транскордонного співробітництва. Пункт пропуску “Дяківці” передбачений для пішохідного та автомобільного сполучення, включаючи автобуси, крім вантажного, з постійним режимом функціонування і цілодобовою робою.
  • У листопаді 2021 року в обласній адміністрації повідомили, що завершують реконструкцію КПП "Дяківці" та "Красноїльськ".
  • Пункт пропуску “Красноїльськ” передбачений для пішохідного та автомобільного сполучення до 3,5 тонни, крім вантажного, з постійним режимом функціонування і часом роботи з 8:00 до 20:00.
  • У травні 2021 року у відповіді на запит Суспільного у Буковинській митниці повідомили, що пункт пропуску "Дяківці" готовий приблизно на 70%. Там збудували адмінбудівлю, навіси, павільйони паспортного та митного контролю, а також встановили каналізаційні та водопровідні мережі.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок