У Держпродспоживслужбі заявили про епідемію ботулізму в Україні

У Держпродспоживслужбі заявили про епідемію ботулізму в Україні

У Держпродспоживслужбі заявили про епідемію ботулізму в Україні
. pixabay

В Україні разом зі спекою почастішали випадки гострого харчового отруєння. З початку літа вже було зафіксовано отруєння шаурмою. Хто і як контролює заклади харчування та вуличну їжу в умовах війни? Як уберегтися влітку від отруєнь неякісними продуктами і стравами з них? Які небезпеки чатують на споживачів у сумнівних закладах харчування або в місцях стихійної торгівлі?

Про це в етері Українського радіо розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан.

Він зазначив, що сезон кишкових інфекцій пов'язаний із вживанням продуктів, які легко псуються через 30 хвилин при неправильному зберіганні.

"Якщо в будь-який харчовий продукт, правильно приготований, потрапляє патогенний організм, то тоді накопичується та критична маса, яка перетворює цю страву на отруту і цим викликає сильне харчове отруєння", — сказав Рубан.

Як вберегтися від отруєння

Рубан порадив:

  • купувати харчові продукти в місцях офіційної торгівлі;
  • вживати їх, дотримуючись умов зберігання;
  • зберігати температурний режим цього продукту.

"Зараз в Україні є епідемія ботулізму. Багато людей самі готують і продають консервовану продукцію на ринках. Купувати треба тільки в офіційних місцях продажу, де такі продукти пройшли відповідний режим термічної обробки і мають показники безпеки", — наголосив він.

Ботулізм
Інфорграфіка

Які покарання чекають на продавців неякісної продукції

За словами Рубана, у зв'язку з воєнним станом сьогодні якість продукції не контролюється в плановому порядку.

Чиновник порадив споживачам у разі сумнівів щодо походження продуктів або щодо приготування звертатися на гарячу урядову лінію, КМДА чи Держпродспоживслужби.

"Держпродспоживслужба зобов'язана зреагувати на даний запит і розв'язувати це питання", — сказав Рубан.

Він зазначив, що столична ятка, в якій було отруєно кілька десятків людей, припинила свою роботу. Обладнання було демонтовано.

"Курячого м'яса, яке використовувалося в шаурмі, на даний час там вже немає. Тобто не реалізується в тих ятках і в тому місці", — сказав чиновник.

Довідка: сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella.

Джерело збудників – велика рогата худоба, свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, рептилії, коти, собаки, домашні гризуни. Переноситься сальмонела через брудні руки, слину, фекалії. Інкубаційний період триває від 6 годин до 2-3 діб.

Ботулізм – гостра токсикоінфекція, спричинена паличкою Clostridium botulinum, що є в неправильно приготованих консервах в домашніх умовах. Основним шляхом передачі захворювання є харчовий.

Що відомо

  • 17 червня у Києві зафіксували масове отруєння шаурмою. Станом на 15.30 п'ятниці кількість було зафіксовано 17 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію після вживання шаурми. Зазначається, що напередодні всі постраждалі придбали шаурму у павільйоні на проспекті Бажана у Києві. Після цього випадку ятку з продажу шаурми зачинили.
  • Станом на 20 червня у Києві зареєстровано 20 випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію. Зокрема, в однієї людини лабораторно підтверджено сальмонельоз. Усі пацієнти отруїлися шаурмою.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 117. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок