Жіноча збірна України уперше за 17 років здобула "бронзу" Євро з фехтування на шпагах

FIE

Третя медаль для України на турнірі.

Жіноча збірна України здобула третю медаль на чемпіонаті Європи з фехтування. У командному турнірі на шпагах українки здобули "бронзу".

Україна другий день поспіль боролася за медаль у команді. У понеділок, 20 червня, команда українських шаблістів уперше за дев'ять років здобула медаль у чоловічому турнірі.

Вдалося Україні поборотися за медалі і у жіночій шпазі. Команда українських шпажисток у складі Яни Шемякіної, Влади Харькової, Юлії Свистиль та Інни Бровко пройшла збірні Румунії та чинних чемпіонок Європи з Польщі і вийшла у півфінал Євро-2022, гарантувавши собі щонайменше боротьбу за "бронзу".

Вийти у золотий фінал українським фехтувальницям не вдалося. У матчі з півфіналістками останнього Євро-2019 Францією українки поступилися 36:45, тож у підсумку боролися лише за "бронзу".

Суперницями українок у протистоянні за "бронзу" стала команда Швейцарії, яка вибила з турніру другого номера посіву Швецію. Однак у півфіналі швейцарські фехтувальниці поступилася команді Італії - бронзовим призеркам Олімпіади-2020.

Першу ротацію Україна закінчила з перевагою у два уколи над швейцарками. Яна Шемякіна та Влада Харькова свої перші сутички виграли - програла лише Юлія Свистиль.

Упродовж усього матчу між Україною та Швейцарією синьо-жовті не мали переконливої переваги над суперницями. Ключовим моментом стала шоста 3-хвилинка, яку Харькова виграла у швейцарки Лаури Шталі з рахунком 7:1.

У підсумку Україна здобула перемогу над Швейцарією з рахунком 45:42. І бронзову медаль, яка стала п'ятою в історії у командній шпазі на Євро.

Усі медалі України на Євро у фехтуванні у командній шпазі

• "срібло": 1998 рік
  • "бронза": 2001, 2002, 2005, 2022 рік

Це третя медаль для України на турнірі. І друга для Влади Харькової: в одиночному турнірі з фехтування на шпагах українська спортсменка здобула "золото".

Усі медалі України на Євро-2022 з фехтування

ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо