На Полтавщині демонтували пам'ятник Горькому: лишилося ще три

На Полтавщині демонтували пам'ятник Горькому: лишилося ще три

На Полтавщині демонтували пам'ятник Горькому: лишилося ще три
фото: О. Пустовгар

У селі Крячківка Лубенського району демонтували пам'ятник російському письменнику Максиму Горькому. Про це Суспільному повідомив представник інституту нацпам'яті у регіоні Олег Пустовгар.

Демонтували пам'ятник в межах декомунізації. Зробили це комунальники Пирятинської громади з ініціативи представників полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті та громадської організації "Декомунізація. Україна", каже Олег Пустовгар. За його словами, пам'ятник не планують передавати на зберігання до музею, бо матеріал, з якого він виготовлений, поганої якості.

На Полтавщині демонтували погруддя Горькому: лишилося ще три
Такий вигляд мав пам'ятник перед демонтажем. monuments.top

Загалом пам’ятників та погрудь на честь Максима Горького в області було п'ять. Нині лишилося демонтувати ще три. Розташовані вони у місті Решетилівка, селі Середняки Петрівсько-Роменської громади та у селі Загребелля Чорнухинської громади. Також був один музей у селі Верхня Мануйлівка Козельщинської громади, названий на честь письменника. Його закрили у травні 2022-го.

На Полтавщині демонтували пам'ятник Горькому: лишилося ще три
Після демонтажу. фото: Олег Пустовгар

За словами Пустовгара, в області донині є 54 вулиці названі на честь цього письменника.

Що відомо:

  • Пам'ятник Максиму Горькому в Крячківці встановили 1967-го року. У селі на його честь був названий місцевий колгосп.
  • Максим Горький (справжнє ім’я Олексій Пєшков) — російський письменник та провідний ідеолог комуністичного режиму. Співавтор комуністичної кампанії, спрямованої проти українського визвольного руху та голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри.

Читайте також:

Декомунізація та дерусифікація: які пам’ятники демонтували на Полтавщині з початку вторгнення

На початок