Рада схвалила законопроєкт про збереження лісів

Рада схвалила законопроєкт про збереження лісів

Рада схвалила законопроєкт про збереження лісів
Фото: pexels.com

Верховна Рада України 20 червня схвалила у другому читанні законопроєкт №5650 про збереження самосійних лісів, що раніше не охоронялися законом, не маючи юридичного статусу лісу.

Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За словами міністра, узаконення самосійних лісів, що виросли на сільськогосподарських землях, збільшить лісистість України на 500 тисяч гектарів, а близько 300 тисяч гектарів деградованих земель будуть відновлені та перетворяться на ліси, луки та пасовища.

"Цей довгоочікуваний документ допоможе змінити невтішну статистику розораності земель України", — зазначив Стрілець.

Посадовець зауважив, що ухвалення відповідного законопроєкту допоможе заощадити державні кошти, які йшли на створення та догляд лісів, а також зробить свій внесок у подолання кліматичної кризи, адже "ліс є менш затратним та найактивнішим поглиначем вуглекислого газу".

Міністр додав, що документ, крім того, сприятиме втіленню "амбітних" планів із висадження 1 мільярда дерев до 2025 року та виконання програми Президента України "Зелена країна".

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський 7 червня 2021 року підписав указ про старт проєкту "Зелена країна". За ним планується збільшити площу лісів в Україні на 1 млн гектарів.
  • У лютому 2020 Рада збільшила штрафи за випалювання полів та лісів, а у грудні 2020 року уряд обмежив суцільні рубки в лісах Карпат.
  • У 2021 році в Україні висадили 240 млн дерев, на 2022 рік планувалось наростити цей показник на чверть – до 300 млн.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок