Kalush Orchestra виступили проти перенесення Євробачення-2023 з України

Kalush Orchestra виступили проти перенесення Євробачення-2023 з України

Kalush Orchestra виступили проти перенесення Євробачення-2023 з України
Фото: Facebook

17 червня Європейська мовна спілка (EBU) опублікувала заяву, де зазначила, що сумнівається у можливості України провести Євробачення-2023 у звʼязку з воєнними діями на території країни. І тому організатори звернулися до Великої Британії, оскільки її учасник посів друге місце. Лідер гурту Kalush Orchestra Олег Псюк записав відеозвернення до EBU, де зазначив, що засмучений таким рішенням.

"Усі вже чули новини про Євробачення і вони не дуже хороші. Наша команда також дуже розчаровується стосовно рішення EBU і маємо велику надію, що це ще можна якось змінити. Через те, що ми дуже хочемо провести це Євробачення в Україні. І наші ЗСУ зроблять все можливе, щоб це було безпечно для всіх. Тому просимо EBU і всіх, хто приймає рішення, просто дати нам трошки часу і ми вам докажемо, що все буде так, як і має бути", — прокоментував музикант.

Олег Псюк також просить поширювати його відео з хештегом #ESCUKRAINE2023. "Тільки разом ми зможемо змінити думку організаторів Євробачення та європейської спільноти", – додав він.

Проти такого рішення EBU виступив також міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, який у Facebook опублікував пост, де зазначив, що Україна надала докази безпекових гарантій, тому варто продовжити перемовини щодо місця проведення. The Guardian повідомляє, що прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав EBU скасувати своє рішення про перенесення Євробачення.

Подібну заяву випустили й міністерство культури й національної спадщини Польщі та правління польського національного телеканалу TVP. Вони підтримують позицію Києва щодо необхідності проведення з Україною переговорів.

Більше про Євробачення читайте тут

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура