"Ще не прийшов час їх знімати". Президент МОК Томас Бах - про санкції проти Росії і Білорусі

"Ще не прийшов час їх знімати". Президент МОК Томас Бах - про санкції проти Росії і Білорусі

"Ще не прийшов час їх знімати". Президент МОК Томас Бах - про санкції проти Росії і Білорусі
AP

Очільник Міжнародного олімпійського комітету відзначив, що підтримує санкції, однак назвав це рішення "вимушеним".

Президент МОК Томас Бах укотре відреагував на рекомендації, запроваджені комітетом проти спортсменів з Росії та Білорусі через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Наприкінці лютого Міжнародний олімпійський комітет вирішив сформувати рекомендації для спортивних федерацій щодо спортсменів з Росії та Білорусі. МОК рекомендував не допускати атлетів до змагань, а у разі неможливості такого рішення - надавати дозвіл виступати лише під нейтральним прапором.

У червні Бах дав резонансну заяву, у якій наголосив, що спортсмени "мають отримувати право змагатися на турнірах" у разі, якщо не підтримують війну. Це стало приводом для перегляду рішення Міжнародною федерацією дзюдо, яка допустила росіян та білорусів до змагань як нейтральних атлетів.

Читайте також: Україна бойкотуватиме усі турніри з дзюдо через допуск Росії: IJF рішення про послаблення санкцій не змінюватиме

Виступаючи на конгресі Міжнародної федерації плавання, Бах укотре звернув увагу на санкції проти спортсменів з Росії та Білорусі.

Очільник МОК наголосив, що позиція організації щодо санкцій залишається незмінною. Хоча наголосив: головною функцією Міжнародного олімпійського комітету є "об'єднання".

"Як усесвітні організації ми не маємо забувати, що у нас є федерації, які страждають від конфронтацій. Наша позиція щодо санкцій та рекомендацій відома, не бачу сенсу згадувати. Ці рекомендації ми змушені прийняти, при цьому не варто забувати про свою головну функцію - об'єднання", - цитує слова Баха Inside the Games.

Бах також наголосив, що поки "не настав час" знімати санкції проти Росії і Білорусі. Але натякнув, що це трапиться у разі закінчення війни в Україні.

"FINA притримується рекомендацій, ще не варто їх знімати. Але ми не можемо забувати про дилему - ми усесвітня організація, спорт повинен об'єднувати. При цьому у спорті усі мусять підкорюватися єдиним правилам. Ми повинні слідкувати за розвитком ситуації, за тим, що відбувається. І, як я говорив на церемонії у Пекіні, потрібно дати світові шанс".

Що відомо

  • Позицію Томаса Баха щодо санкцій проти РФ та Білорусі розкритикувала російська стрибунка у висоту Марія Ласіцкене. Вона звинуватила очільника МОК у "боягузтві" через рішення, яке забороняє їй виступати на міжнародних легкоатлетичних змаганнях.
Читайте також: Росіянка Ласіцкене звинуватила голову МОК у "боягузтві" через санкції проти РФ. Їй відповіла українка Левченко
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо