Кучер розповів, скільки позитивних тестів на COVID-19 отримали на Харківщині і чекають підтвердження

Кучер розповів, скільки позитивних тестів на COVID-19 отримали на Харківщині і чекають підтвердження

Кучер розповів, скільки позитивних тестів на COVID-19 отримали на Харківщині і чекають підтвердження

Чотири з-понад тридцяти тестів, відправлених на підтвердження з Харкова до Києва, мали позитивний результат на коронавірус у харківській лабораторії.

Про це в ефірі програми "Віддзеркалення" повідомив голова Харківської облдержадміністарції Олексій Кучер.

"У нас 34 підозри, з них 1 підтверджена, 1 спростована, на інші ми чекаємо, ви знаєте, що наш лабораторний центр, який проводить вже відповідне тестування передає для верифікації всі дані до Києва. І лише після того, як вони своє підтвердження знайдуть 10 негативних та 5 позитивних, ми маємо можливість в області проводити без Києва і матимемо результат. І одразу будемо розуміти, що відбувається. А зараз, на жаль, вимушені чекати результатів з Києва", — сказав Кучер.

— Немає такої кількості?

"Так, сьогодні ми передали лише чотири позитивні тести. Ви повиннні розуміти, що з тих випадків, які ми передали, це 34, один точно встановлений, один спростований, це 32, з них всього лише 4 — це позитивні тести, які встановлені нашою лабораторією. Але вони направлені на підтвердження", — пояснив він.

Кучер також навів статистику захворюваності пневмонією у порівнянні з минулим роком.

"Для того, щоб, дійсно, проаналізувати, що відбувається і зрозуміти, що ми жодним чином не приховуємо статистичні дані, треба володіти певними цифрами. Якщо ми з січня по кінець березня проаналізуємо кількість захворювань на пневмонію в цьому році та в минулому, то ми маємо цікаві цифри: ця кількість в цьому році збільшилась вдвічі (це ми беремо три місяці 2019 і три місяці 2020). Цифра збільшилася вдічі. Разом з цим, якщо ми проаналізуємо за останні чотири роки, вона не перевалює за страшну якусь відмітку. Особливу увагу звертаю на те, що кількість смертей від пневмонії, наприклад, у 2019 році становила десь під 180 осіб, і 40 осіб померло за ці ж три місяці в цьому році. Тобто більше, аніж в 4 рази в минулому році померло від пневмонії осіб", — сказав голова ОДА.

"Після того, як вірусологи з Офісу президента прибули до нас і запустили цю лабораторію, лабораторія, наприклад, 7 днів працює і взяли 32 тести, вже після навчання, то ми отримали з цих 32-х підозр в нашій лабораторії чотири підтверджених випадки. Зараз ми чекаємо, чи підтвердяться вони в Києві, але чотири підтверджені в місті Харкові. Це, виходячи зі статистики, приблизно 13%. Тобто лікарі, враховуючи тих осіб по симптоматиці, яких вони обирають, працюють злагоджено, правильно... Тобто такого розриву якогось, якогось спотворення інформації, виходячи з тих даних, які на сьогоднішній день ми маємо, ми не бачимо, його немає" , — сказав Кучер.

За даними голови обладміністрації, станом на цей час на території області 64 особи з пневмоніями, з них 40 у Харкові.

"Це небагато, враховуючи динаміку, якщо взяти статистику по Україні, це небагато", — зазначив керівник ОДА.

"Якщо б усі ці особи хворіли дійсно на коронавірус, то, чесно кажучи, полягли б усі лікарі. Це теж підтвердження того, що симптоматику на сьогодні встановлюють на сьогоднішній день правильно", — сказав Кучер.

На початок