Рада попередньо підтримала розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема й у новобудовах

Рада попередньо підтримала розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема й у новобудовах

Рада попередньо підтримала розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема й у новобудовах
. Люди в укритті в Києві, 25 лютого 2022, фото: Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Верховна рада України 19 червня підтримала законопроєкт №7398 щодо будівництва мережі укриттів для захисту населення. Законопроєкт передбачає термінове розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема й у новобудовах.

Проєкт попередньо підтримали 271 народний депутат. Документ передбачає, що містобудівна документація повинна включати інформацію про плановані інженерно-технічні заходи цивільного захисту, бо інакше її не затвердять.

Також пропонується:

  • спростити процедуру передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту;
  • встановити, що проєктна документація на будівництво об’єктів, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту, проєктні рішення якого мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення;
  • передбачити додаткову підставу для відмови органу державного архітектурно-будівельного контролю у видачі сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта в разі недотримання вимог щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту;
  • визначити вимоги щодо утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням.

"Війна показала, що в Україні мало надійних укриттів. Значна частина не обладнана евакуаційними виходами, без доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання продуктів харчування, не кажучи вже про спроможність захистити населення у разі застосування зброї масового ураження", — додала співавторка проєкту, глава партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

Читайте також: Укриття в Україні: де шукати. Інтерактивні карти та пункти надання допомоги

На початок