7:0. Матч фіналу Кубка Стенлі закінчився розгромом і увійшов в історію НХЛ: відео

AP

Діючих чемпіонів з “Тампа-Бей” розбили з різницею у сім шайб.

16 червня стартували матчі фінальної серії Кубка Стенлі, за який цього року боротимуться “Колорадо Еваланш” та “Тампа-Бей Лайтнінг”.

Перший матч фінальної серії пройшов у напруженій боротьбі та закінчився перемогою господарів з “Еваланш” з мінімальним рахунком в овертаймі. За три дні команди знову зустрілися на льоду Ball Arena в Денвері.

Цього разу “Колорадо” здобув переконливу перемогу з рахунком 7:0 і оформив один з найбільших розгромів за історію фіналів Кубка Стенлі.

Відео матчу "Колорадо Евеланш" - "Тампа-Бей-Лайтнінг"

Що сталося?

Другий матч фінальної серії стартував з домінантного для “Еваланш” першого періоду, в якому команда закинула три шайби. У другому й третьому періодах “Колорадо” забив ще по два голи.

Таким чином, “Еваланш” розгромив суперника з різницею у сім голів. “Суха” перемога господарів у фіналі стала найбільшою за 31 рік та повторила другий рекордний результат 103-річної давнини.

Востаннє матч фінальної серії Кубка Стенлі закінчувався з рахунком 7:0 у 1919 році. Тоді “Сіетл Метрополітанс” перемогли “Монреаль Канадієнс” у стартовому матчі серії.

Абсолютний рекорд “сухих” перемог у фіналі був встановлений у 1991 році, коли “Піттсбург Пінгвінз” здолали “Міннесоту Норт Старс” з рахунком 8:0.

Топ-п’ять найбільших “сухих” перемог в історії фіналів Кубка Стенлі

• 8:0. Піттсбург Пінгвінз — Міннесота Норт Старс (1991 рік)
  • 7:0. Сіетл Метрополітанс — Монреаль Канадієнс (1919)
  • 7:0. Колорадо Еваланш — Тампа-Бей Лайтнінг (2022)
  • 6:0. Піттсбург Пінгвінз — Нешвілл Предаторс (2017)
  • 6:0. Монреаль Канадієнс — Чикаго Блекхокс (1965)

Усього в історії фіналів Кубка лише шість матчів закінчувалися з різницею в сім та більше шайб. Окрім вищезгаданих матчів, відповідні розгроми фіксувалися у 2011-му, 1996-му та 1918 роках (в усіх трьох випадках — 8:1).

Що відомо?

• “Тампа-Бей Лайтнінг” — чемпіони двох попередніх сезонів НХЛ та 3-разові володарі Кубка Стенлі;
  • “Колорадо” двічі вигравав Кубок Стенлі, востаннє — у сезоні 2000/01 років;
  • На шляху до фіналу “Еваланш” зазнали лише двох поразок у плей-оф цього сезону, здолавши “Нешвілл” та “Едмонтон” (4:1).

Що далі?

• Наступний матч “Колорадо” і “Тампа-Бей” проведуть у ніч з понеділка на вівторок, 21 червня. Володар Кубка Стенлі визначиться за підсумком серії з чотирьох перемог.
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо