Виконавча служба хвалиться, що в тюрмах ніхто не хворіє. Омбудсвумен вказує на порушення

Виконавча служба хвалиться, що в тюрмах ніхто не хворіє. Омбудсвумен вказує на порушення

Виконавча служба хвалиться, що в тюрмах ніхто не хворіє. Омбудсвумен вказує на порушення Original

У Державній кримінально-виконавчій службі повідомляють про відсутність хворих на коронавірус, а також про дотримання заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусу в тюрмах, колоніях, СІЗО. Тим часом омбудсвумен Людмила Денісова заявляє про низку порушень санітарних норм у Київському слідчому ізоляторі.

У ДКВС повідомляють, що станом на 6 квітня не зареєстровано жодного хворого на коронавірусну інфекцію. Однак був випадок, коли засуджену з ознаками ГРВІ не допустили до СІЗО, а відправили в лікарню. У неї підтвердили COVID-19, жінку лікують.

Також у ДКВС повідомили, що розробили план дій при підозрі на Covid-19 та щодня проводиться мониторинг актуального стану здоров'я засуджених і працівників, а також співробітників медичних закладів. Також повідомили про розроблені заходи протидії коронавірусу.

Заходи протидіїї коронавірусуOriginal

Заходи протидіїї коронавірусу

Заходи протидії коронавірусуkvs.gov.ua

Заходи протидії коронавірусу

Тим часом омбудсвумен Людмила Денісова поїхала до Київського слідчого ізолятора з перевіркою. Виявилося, що там є порушення санітарних норм.

Зокрема, у корпусі для утримання засуджених до довічного ув’язнення у санвузлі та на посту відсутні засоби для миття та дезінфекції рук. Камери не дезінфікуються, а миють їх самі ув’язнені розчином хлору.

За інформацією омбудсвумен, начальник медчастини сказав, що установа не забезпечена у повному обсязі засобами індивідуального захисту. Зокрема, вони наявні лише у медперсоналу. У медиків є три безконтактних термометри. Лише два працівники виконують дезінфекцію приміщень та камер СІЗО. Утримувані особи, що перебували в палатах-камерах медчастини, засобами індивідуального захисту не забезпечені. Приміщення не відповідають санітарно-гігієнічним нормам та не готові для перебування там хворих.

"Персонал, що знаходиться на посту, не ознайомлений з вимогами та заходами, що повинні проводитися в умовах карантину в пенітенціарних установах. Відповідна пам’ятка чи інформаційний листок відсутні", — повідомила Денісова.

Також вона стверджує, що дієтичне харчування засудженим приносять у використаних пластмасових коробках з-під майонезу та оселедця.

У корпусі для утримання неповнолітніх засоби індивідуального захисту були видані утримуваним особам під час здійснення моніторингу, раніше вони їх не отримували, наголосила Денісова.

"Щоранку здійснюється медогляд та скринінг температури. Дворики та спортивний інвентар після прогулянки утримуваних осіб кожної камери не дезінфікуються. Через це більшість осіб відмовляються від проведення щоденних прогулянок", — йдеться у повідомленні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди