Без медпункту, магазину та дороги: на Хмельниччині є села, які й до карантину жили в ізоляції

Без медпункту, магазину та дороги: на Хмельниччині є села, які й до карантину жили в ізоляції

Без медпункту, магазину та дороги: на Хмельниччині є села, які й до карантину жили в ізоляції

У Новій Гуті Чемеровецького району обмежень на час карантину не відчули. Жителька села Валентина Люлько розповіла, що через населений пункт ніколи не їздили рейсові автобуси, тут немає медичного пункту, аптеки і жодного магазину.

До Нової Гути від Чемеровець майже за 30 кілометрів. У селі мешкають менше сотні жителів, з яких десяток - школярі та ще десяток - чоловіки працездатного віку, каже жителька села Валентина Люлько. Карантин у селі відчули тільки школярі, вони не їздять до навчального закладу. Решта про карантин тільки чули.

Коли в селі встановлювали автобусну зупинку, то люди сміялись, каже місцевий житель Броніслав Вишневський, бо через село ніколи не їздив рейсовий автобус. Зараз зупинка слугує прихистком від дощу. А ще сюди підприємці раз у тиждень привозили хліб та інші продукти на замовлення. Місцева жителька Валентина Люлько розповідає:, що від початку року хліб у Нову Гуту не привозять. По нього селяни ходять у базарний день за 4 кілометри в Смотрич.

«Нема тут ні хліба, ні магазина, нічого немає. Беру чотири буханки, ще якісь крупи, на плечі і йдемо. Так ми живемо. Так весь час живемо. Навіть дороги немає, щоб сюди заїхати. Щоб навіть «скора» приїхала, то нема куди. Якщо дощ, болото, сніг, тут нема куди ні заїхати, ні зайти».

Жителька села Оксана Ісаєва розповідає, як минулого року викликали до хворого дідуся «швидку допомогу»: «на другий день був похорон, то тоді приїхала «швидка».

Мати Оксани Галина Шклярук гіпертонік. Ліки їй та іншим жителям села купує в селищі за 4 кілометри місцева жителька, яка працює в аптеці. ЇЇ мати каже, що ліки замовляють часто.

З питаннями про ситуацію в селі ми звернулися в селищну раду. Заступник Чемеровецького селищного голови Юлія Повар каже, що деякі проблеми розв’язують. Наприклад, з виїзною торгівлею.

«Недавно, десь у листопаді місяці підприємці села Жердя підіймали питання про виїзну торгівлю, і вони щотижня мають змогу виїжджати в Нову Гуту».

Щодо автобусного сполучення, то, за словами Юлії Повар, через село автобус пускати недоцільно. Після карантину відновиться єдиний рейс до Чемеровець.

Про цей рейс місцевий житель Броніслав Вишневський каже: «В 13.00 від'їжджав з нашої території, до Чемеровець їхав десь годину, а вже о 14.25 уже вертався. То ми за цих 25 хвилин мали встигнути всі свої справи вирішити».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди