Патріарх РПЦ Кирил потрапив під санкції Великої Британії

Патріарх РПЦ Кирил потрапив під санкції Великої Британії

Патріарх РПЦ Кирил потрапив під санкції Великої Британії
Патріарх РПЦ Кирило. Фото: Facebook

Велика Британія оновила свій санкційний список щодо РФ. 16 червня у нього додали ще 12 нових позицій, повідомляється на сайті британського уряду. Під санкції, зокрема, потрапив патріарх РПЦ Кирил, йдеться в релізі британського уряду.

“Велика Британія сьогодні, у четвер, 16 червня, оголосила про нову хвилю санкцій за варварське поводження з дітьми в Україні”, — повідомили в уряді Великої Британії.

  • Уповноважена з прав дитини Росії Марія Львова-Бєлова підпала під санкції за організацію примусового перевезення та усиновлення українських дітей.
  • Патріарх Кирил також отримав санкції за підтримку російської військової агресії в Україні.
  • Санкції також спрямовані на союзників Путіна, військових командирів і російських та м’янмських торговців зброєю.

Так, уповноважену з прав дитини Росії Марію Львову-Бєлову підозрюють у причетності до примусової передачі та усиновлення українських дітей.

“Львову-Бєлову звинувачують у тому, що вона дозволила насильно вивезти 2000 незахищених дітей з Луганської та Донецької областей та організувати нову політику, спрямовану на сприяння їх примусовому усиновленню в Росії”, — йдеться у заяві британського уряду.

“Сьогодні ми націлені на тих, хто сприяє війні Путіна, хто приніс Україні незліченні страждання, зокрема примусове переміщення та усиновлення дітей. Ми не втомимося захищати свободу та демократію, продовжувати тиск на Путіна, поки Україна не досягне успіху”, — прокоментувала запровадження нових санкцій міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

Окрім Кирила і уповноваженої з прав дитини, санкції також застосували щодо депутата Московської міської думи Сергія Севастьянова, президента і члена правління групи “Волга-Днепр” Олексія Ісайкіна.

Також під санкції потрапили четверо військових полковників 64-ї окремої мотострілецької бригади — підрозділу, який, як відомо, вбивав, ґвалтував та катував мирних жителів Бучі.

Також санкції застосували і проти членів так званого “Комітету порятунку за мир і порядок” — організації, яка співпрацює з російською армією для підтримки окупації Херсонської області.

“Агресія Путіна виходить за межі України, а російський експорт розпалює конфлікти по всьому світу. Нові санкції сьогодні зачіпають організації, відповідальні за постачання деталей для літаків Збройним силам М'янми”, — повідомили також в британському уряді.

Ці нові санкції обмежуватимуть військову хунту М’янми, яка в значній мірі залежить від російських авіаційних засобів, і відріже Путіна від отримання прибутку від продажів, які фінансують його військову машину. Це сталося після доповіді Amnesty International “Кулі линули з неба”, яка викриває роль російської зброї в М’янмі.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 113. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок