Понад 600 людей, які приїхали із регіонів, де ведуться або велися бойові дії, поселили в інтернатних закладах Рівненської області. Загалом таких установ є сім. Суспільне побувало у Тучинському геріатричному пансіонаті, який прийняв 25 переселенців.
Пані Любов — із міста Попасна Луганської області, їй 74 роки. Весь трудовий стаж жінки — касирка на залізниці.
"Я жила у своїй хаті, в нас нема нічого, всі будинки побиті, погоріли, людей немає там, людей поприпалювало, худобу всю повипускали. Все, що було, покинули, лишилися голі й босі", — каже мешканка пансіонату Любов Петруновська.

З Попасної жінка виїхала наприкінці квітня.
"Все життя, родилася, хрестилася, от тільки не вмерла там... Нікому не бажаю того, що переживають солдати там і люди, всі ми живі й хочем добра. Тут взагалі краса, не голі, не босі, не ображені, їжа і все, і персонал хороший", — продовжує вона.
Зараз пані Любов мешкає у Тучинському геріатричному пансіонаті. Тут за час війни прийняли 25 внутрішньо переміщених людей.
"З Київської, Луганської, Донецької області, є з Криму одна людина. Ми для них надаємо повагу, піклуємося, робимо все можливе, що від нас залежить. Також стараємося і медичну допомогу, і психологічну, тому що люди такий стрес перенесли", — коментує заступниця директора Тучинського геріатричного пансіонату Марія Фурман.
Загалом в області є сім інтернатних установ. До них поселили 638 людей, які виїхали із регіонів, де велися або ведуться бойові дії.
"Ці люди не їдуть зазвичай просто так, вони їдуть з інтернатних установ інших областей, тому ми комунікуємо з областями, яким потрібна евакуація і приймаємо людей, зустрічаємо і привозимо до місць поселення", — каже керівниця соціальної сервісної служби в області Юлія Шигорева.
Вона зазначила, що в інтернатних установах області намагаються якнайкраще прийняти таких людей й забезпечити їм родинне тепло та догляд.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram