Нові курси для переселенців запрацювали у Хмельницькому

Нові курси для переселенців запрацювали у Хмельницькому

Нові курси для переселенців запрацювали у Хмельницькому
Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому запрацювали нові курси для внутрішньо-переміщених осіб. Про це Суспільному розповів директор громадської організації "Підтримка України" Олександр Вербіцький. За його словами, переселенцям пропонується сім безкоштовних курсів за різними напрямками. Вікових обмежень немає. По звершенню навчання слухачам допомагають у працевлаштуванні. Чому навчають переселенців, дізнавалось Суспільне.

Друге заняття з української мови проводить вчителька української мови та літератури Ольга Єрмакова. Жінка розповідає: минуле заняття було присвячене фонетиці, орфоепії, а сьогодні слухачі знайомляться з лексикологією. Каже, що важко з такою категорією людей працювати: "Важко їм дається мова. Я думаю, як саме їм пояснити. Треба, можливо, на щось акцентувати увагу".

Усією родиною прийшли на заняття Надія і Роман Кононові. Жінка каже: українська мова - красива, співуча, приємна на слух.

"Прийшли сюди для того, щоб трошки поспілкуватися, більше з носіями мови. А також з тими, хто з нашої місцевості і в такому ж становищі, як і ми, знаходяться", - каже Надія Кононова.

Роман Кононов каже: йому цікаво вивчати українську мову. Додає: "В Краматорську спілкувалися всі російською мовою. Тут треба знати свою мову і я, мабуть, з шкільних років що вчив, те пам’ятаю. Але дуже багато нових слів, які я можу ще вивчити і спілкуватись українською. Тому мені дуже цікаво пізнавати те, чого я ще не знаю".

Організатор курсів, керівник громадської організації "Підтримка України" Олександр Вербіцький каже: перелік спеціальностей, які дають курси, пов'язаний із нинішньою ситуацією на ринку праці. Це стосується і, зокрема, української мови.

"Велика кількість людей переїхала, і роботодавці думали, що зараз не буде такою великою проблемою знайти персонал. А виявилось, що велика кількість людей, які переїхали, не мають саме тих навичок, які зараз часто потрібні на ринку, і які ми можемо дати. Що найцікавіше – одним із таких навичок була українська мова. В нас запущені зараз наступні курси: українська мова, комп’ютерна грамотність, дизайн, тобто фотошоп ілюстратор. Також плануємо запустити ще бухгалтерію і маркетинг в соціальних мережах", - каже Олександр Вербіцький.

За його словами, наприкінці курсів слухачів навчатимуть, як правильно і де шукати роботу.

"Ми будемо залучати спеціалістів з найму, тобто рекрутингові агентства, які можуть допомогти, які можуть пояснити, які будуть брати цих людей собі в базу для того, щоб допомогти їм знайти роботу. А також спеціалістів, які працюють на фріланс біржах", - додає чоловік.

На початок