Спротив на окупованих територіях заважає окупаційним планам РФ — ISW

Спротив на окупованих територіях заважає окупаційним планам РФ — ISW

Спротив на окупованих територіях заважає окупаційним планам РФ — ISW
. Фото: УНІАН

Російські війська, можливо, влаштовують атаки під фальшивим прапором навколо Донецька, щоб стримати проукраїнські настрої. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW). Також аналітики повідомили, що російська влада продовжує стикатися з труднощами в реалізації своїх окупаційних планів через проукраїнський спротив на окупованих територіях.

Місцеві жителі Донецька та Макіївки повідомили про сильні обстріли інфраструктури в обох містах, зазначають аналітики. Влада так званої самопроголошеної “ДНР” звинуватила українські війська у нанесенні артилерійських ударів, але користувачі соцмереж і Український центр протидії дезінформації спростували ці заяви та заявили, що вони, ймовірно, були вчинені російськими військами з метою підсилення антиукраїнських настроїв або заохочення мобілізації. Ці можливі атаки під фальшивим прапором можуть бути відповіддю на заяви західних чиновників 15 червня про збільшення військової допомоги Україні, йдеться в аналітичному матеріалі.

Проукраїнська позиція громадян на тимчасово окупованих територіях, ймовірно, зриває зусилля Росії щодо консолідації повномасштабного адміністративного контролю над окупованими територіями та планів російської анексії, зазначили також аналітики.

Ключові висновки ISW станом на 15 червня:

  • Російські війська почали наземний штурм Сєвєродонецька та населених пунктів поблизу, але станом на 15 червня не взяли під повний контроль місто. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
  • Російські війська розпочали здебільшого невдалі наступальні операції навколо траси Т1302 Бахмут-Лисичанськ, намагаючись перерізати українські наземні лінії зв’язку до Лисичанська.
  • Російські війська продовжили просування по трасі Е40 до Слов’янська та на південний схід від Ізюма.
  • Російські та українські війська продовжували бої в північно-східних населених пунктах навколо Харкова.
  • Російські війська продовжували зміцнювати резервні позиції в Запорізькій та Херсонській областях, одночасно вживаючи оборонних заходів для посилення російської присутності в Чорному морі.
  • Кремль і так звані “республіки” продовжують проводити спеціальну політику анексії на окупованих територіях.
Спротив на окупованих територіях заважає окупаційним планам РФ — ISW
Фото: з сайту storymaps.arcgis.com

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 113. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок