"Їдуть сюди, бо не всюди безпечно". Як у Чернівцях працює прихисток для ЛГБТК спільноти

"Їдуть сюди, бо не всюди безпечно". Як у Чернівцях працює прихисток для ЛГБТК спільноти

"Їдуть сюди, бо не всюди безпечно". Як у Чернівцях працює прихисток для ЛГБТК спільноти
Пара з Одеси, яка евакуювалась до Чернівців. Фото надав Олександр.

Трансгендерний чоловік Олександр евакуювався до Чернівців з Одеси разом зі своєю дівчиною. Вони поїхали з рідного міста всередині березня — тоді з моря через дорогу від їхнього будинку постійно стріляли. Пара виїхала, коли їм запропонували прихисток для ЛГБТ-спільноти в Чернівцях. До цього не переїжджали, бо не мали змоги орендувати житло, а спортивні зали не розглядали.

Перебувати разом з іншими переселенцями в школах та садках ЛГБТК некомфортно — вони не можуть бути відкритими й це не завжди безпечно, пояснює голова Чернівецького осередку громадської організації "Інсайт" Олена Григоряк.

Спальні місця облаштували на палетах
Спальні місця облаштували на палетах. Фото Олени Григоряк

"Я не перший рік живу з камінг-аутом, мені було непринципово, чи це буде шелтер для гетеро, чи для ЛГБТ. Я скоріше боюсь, щоб не чіпали мою дівчину через те, що я транс-персона", — каже Олександр.

У прихистку для ЛГБТК облаштували спальні місця на палетах, кухню та ванну. Загалом за три місяці тут прийняли понад 120 людей. Серед них і сестра та мама дівчини Олександра — Софії.

"Наша країна досить демократична, але деякі люди негативно ставляться до нас. Це неприємно. Хочеться спокійно ходити, триматись за руку. Знайома пара геїв намагалась спочатку взяти прихисток у церкві. Переночували там одну ніч, а пізніше їм сказали: "Давайте ви по-хорошому підете звідси", — каже Софія.

За словами Олександра, зараз в прихистку менше людей. У квітні всі ліжка були зайняті.

"Більша частина тих, хто приїжджає, обирає свій комфорт, бо ти не знаєш, чи гетерокомпанії будуть френдлі до тебе. Можна потрапити на різних людей. Тут всі свої", — каже Олександр.

Фото з прихистку для ЛГБТ спільноти
Фото з прихистку для ЛГБТ спільноти. Фото з архіву Олександра

За словами голови Чернівецького осередку громадської організації «Інсайт» Олени Григоряк, прихисток також може прийняти людей, які не належать до ЛГБТК спільноти. Наразі вільні десять місць.

Також в прихистку є правила: не можна пити алкоголь та палити всередині.

Читайте також

Переселенці в гуртожитках ЧНУ, які жили безкоштовно, повинні будуть сплачувати за компослуги

Нове життя у селі. Як на Буковині переселенці знаходять житло через сайт "Допомагай"

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок