Шотландія знову хоче провести референдум про незалежність

Шотландія знову хоче провести референдум про незалежність

Шотландія знову хоче провести референдум про незалежність
. Перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен, 2019 рік. Фото: Wikimedia Commons

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила про початок кампанії з проведення другого референдуму про незалежність від Великої Британії.

Як повідомляє Sky News, про це вона заявила на пресконференції в Единбурзі 14 червня.

"Після всього, що сталося — Brexit, COVID, Борис Джонсон — настав час викласти інше і найкраще бачення", — сказала вона.

Також Стерджен оприлюднила перший із серії урядових документів, в якому викладені аргументи на користь незалежності. На переконання посадовиці, Шотландії буде краще з економічного погляду за межами Сполученого Королівства.

"В усій Шотландії люди щодня страждають від наслідків стрімкого зростання вартості життя, повільного економічного розвитку, нерівності, нестачі державного фінансування та багатьох інших наслідків Brexit, за який вони не голосували", — зазначила вона.

Стерджен стверджує, що причиною проблеми регіону став вихід Великої Британії зі складу ЄС.

"Ці проблеми посилив або, що найбільш очевидно у випадку Brexit, викликав той факт, що ми не незалежні, тому в цей переломний момент ми повинні відповісти на принципове питання. Чи залишатимемося ми поза ЄС, прив'язані до британської економічної моделі, яка прирікає нас на порівняно несприятливі економічні та соціальні перспективи, які, ймовірно, погіршуватимуться з часом? Чи будемо з надією та оптимізмом орієнтуватися на досвід порівняних з нами країн по всій Європі?", — продовжила Стерджен.

За її словами, нині є всі підстави для нового референдуму, дозвіл на який зобов’язаний дати британський уряд.

Раніше Стерджен заявила, що в разі проголошення країною незалежності за результатами референдуму виступатиме за її членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному Альянсі.

Читайте також: Британський уряд не проти референдуму про незалежність Шотландії: чи проголосують за це шотландці?

Що відомо

  • У 2014 році в Шотландії відбувся референдум про вихід зі складу Сполученого Королівства, де незалежність країни підтримали 45%.
  • Після референдуму за вихід Великої Британії зі складу Європейського Союзу, який відбувся у 2016 році, в Шотландії знову заговорили про наміри провести референдум за незалежність. Більшість шотландців виступають проти виходу з ЄС.
  • Для проведення нового референдуму в Шотландії потрібна згода центральної влади. Раніше Лондон не раз заявляв, що не погодиться на новий плебісцит.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок