Колишній президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що Брюссель відчуває "емпатію" щодо наміру Шотландії повернутися до Європейського Союзу. Про це Туск заявив в The Andrew Marr Show на BBC.
Туск заявив, що відчуває себе "дуже по-шотландському, надто після Brexit".
Він додав, що слід "поважати внутрішні дебати у Великій Британії" і не втручатися в них. Туск відзначив, що Шотландію не приймуть у ЄС автоматично.
"Емоційно я не сумніваюся, що всі будуть захоплені тут, в Брюсселі, і в цілому в Європі. Якщо ви запитаєте мене про наші емоції, я думаю, що це завжди емпатія", – розповів Туск.
Туск також сказав, що "формальностей" та угод слід дотримуватися.
Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб заявив, що слова Туска були "неєвропейськими і досить безвідповідальними".
Рааб попередив, що коментарі можуть сприяти "сепаратистським тенденціям" в Іспанії, Франції й Італії.
"Я не впевнений, що європейські лідери, не кажучи вже про Велику Британію, насправді вітають такі висловлювання", – сказав він.
Як відомо:
- 31 січня о 23:00 за лондонським часом (01:00 за Києвом) Сполучене королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу.
- На референдумі в 2014 році шотландці проголосували за те, щоб залишитися в складі Великої Британії (55% проти 45%).
- Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон виступив проти другого референдуму про незалежність Шотландії.
- 1 лютого у своїй промові до дня Brexit шотландська політична діячка Нікола Стерджен сказала, що незалежна Шотландія прагне повного членства в ЄС.
- Brexit (Брекзіт) — політичний процес, заснований на результаті консультативного референдуму 23 червня 2016 року, коли 51,9% громадян, що проголосували, підтримали вихід Великої Британії з Європейського Союзу.