Росія й Катар купили голоси чиновників ФІФА за право приймати чемпіонати світу — Мін'юст США

Росія й Катар купили голоси чиновників ФІФА за право приймати чемпіонати світу — Мін'юст США

Росія й Катар купили голоси чиновників ФІФА за право приймати чемпіонати світу — Мін'юст США Associated Press

Росію та Катар вже не перший рік підозрюють у підкупі голосів за право проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 та 2022 років. 6 квітня Міністерство юстиції США вперше оприлюднило деталі розслідування.

Як передає The New York Times, американські прокурори чітко розкрили деталі щодо коштів, виплачених п'яти членам головної ради Міжнародної федерації футболу (ФІФА) перед голосуванням 2010 року за вибір Росії та Катара господарями турнірів. Росія перемогла Англію та спільні заявки Голландії-Бельгії й Іспанії-Португалії на проведення чемпіонату 2018 року. Катар — маленька пустельна країна з дуже спекотним кліматом — переміг Сполучені Штати у заявках на проведення чемпіонату-2022.

Як заявили в обвинувальному висновку Мін'юсту США, найбільший хабар отримав колишній віцепрезидент ФІФА Джек Ворнер, чий голос за Росію коштував 5 мільйонів доларів. Кошти були надіслани більш ніж п'ятьма переказами, частина з них — через підставні офшорні компанії.

Рафаелю Сальгеро, футбольному чиновнику Гватемали, який визнав себе винним у 2016 році у відмиванні грошей та шахрайстві, за його голос на користь Росії було запропоновано 1 мільйон доларів.

Як йдеться, чиновники федерації футболу Росії та ФІФА на електронний запит про коментар не відповіли.

Своєю чергою, за перемогу заявки Катара хабарі отримали президент Бразильської конфедерації футболу Рікардо Тейшейра, експрезидент Південноамериканської конфедерації футболу Ніколас Леос з Парагваю, який помер 2019 року, та ще один неназваний чиновник.

Категорії
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start