Лики святих на ящиках з-під набоїв малює Ніна Августін з селища Млинів на Рівненщині. Першу із загалом шести таких ікон художниця передала на передову. Суспільному вона розповіла, що ікони на ящиках для боєприпасів – не її ноу-хау. Побачила такий проєкт у художників з Києва – і вирішила й собі спробувати.
Ісус Христос в терновім вінку – це перша ікона Ніни Августін, написана на ящику з-під набоїв.
"Я побачила в Києві таке – і подумала, чому б такого не зробити. Ящики попросила у волонтера, який приїхав з передової і привіз побиті ящики. Він дав мені два. Сама розкрутила, пошліфувала вручну наждачкою, щоб пензлі менше нищилися об неґрунтовану шершаву дошку. І десь за два тижні у 2020 році написала першу ікону. Мені почали казати, що так не можна, треба питатися в архієрея. Я ходжу до храму і спілкувалася про це із владикою, він благословив. Можна сказати, на Рівненщині цього поки ніхто не робить", – зазначила Ніна Августін.

На дошках із двох ящиків художниця написала шість ікон.
"Першу ікону "Ісус Христос" передала в батальйон "Світязь", вони забрали її з собою на передову. Чотири – у наш Свято-Михайлівський храм: це Покрова Божої Матері, Святий Миколай, ростова фігура, Святий Михаїл іде по небу з вогняним мечем, Нерукотворний образ Спасителя, який зображений на прапорах козаків, січових стрільців. Є ще намальований ангел-охоронець, який при народженні дається кожній дитині. Я віддала його в Смигу, там волонтери проводили захід до дня дітей", – сказала художниця.

При цьому художниця зауважила, що пише ікони олійними фарбами і застосовує переважно чисті кольори.
"Майже не змішую фарби, бо мені тяжко розбирати кольори, вже ж до 70-ки йде. Я 40 років пропрацювала на одній роботі, була художницею, оформлювачем у виробничій майстерні. Хоч в мене поганий зір вже, але я завжди собі по двадцять хвилин – пів години щодня, двічі на день малюю. Я цим живу і вважаю, що це найліпший відпочинок для мене. Ікони я завжди дуже хотіла писати, бо навіть за радянських часів ходила до церкви, в мене дідусь був у "Просвіті". У 18 років я потай спробувала написати ікону, робила це із задоволенням і відповідальністю, так завше працюю. Ікону треба писати з добрими намірами і не думати, що маєш на цьому заробити", – пояснила Ніна Августін.


Ікони на ящиках від боєприпасів жінка пише з молитвою за бійців і вірою в перемогу.
"В тому ящику було 500 чи 800 патронів смерті, а ми його перетворили на духовний оберіг. Ці ікони освячуються – і ті, що в храмі, і ті, що віддала у військо. Ще один шматок є, хочу у візантійській традиції виконати ростову фігуру ангела у стилі візантійської школи. Також я намалювала портрети сімох загиблих наших земляків і віддала оригінали батькам. Поки не малюю цього, бо потрібен матеріал. Але знову гинуть наші хлопці, можливо, продовжу писати портрети", – сказала Ніна Августін.

Читайте також
- В "Укроборонпромі" відкрили виставку подружжя киян Олександра Клименка та Софії Атлантової, які з 2014 року малюють ікони на ящиках з-під набоїв.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram