Відбудувати українські міста. Архітектор Хірокі Мацуура провів лекцію у Дніпрі

Відбудувати українські міста. Архітектор Хірокі Мацуура провів лекцію у Дніпрі

Відбудувати українські міста. Архітектор Хірокі Мацуура провів лекцію у Дніпрі
Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі відбулася лекція Хірокі Мацуура. Це архітектор та урбаніст, який народився, виріс та отримав освіту в Японії, а нині працює в Нідерландах. Він поділився своїм досвідом з українськими спеціалістами, передають кореспонденти Суспільного, які відвідали захід.

Хірокі Мацуура приїхав до Дніпра з лекцією з архітектури та урбаністики, розказував про планування забудови міст.

Фахівець розповів про майстер-план – це документ, який містить у собі стратегію майбутньої забудови населеного пункту. Забудова, за його словами, має бути функціональною, зручною та красивою.

Архітектор каже: через війну в Україні незабаром виникне потреба у відбудові міст. Хірокі Мацуура вже побував у зруйнованому росіянами Ірпені та вніс свої пропозиції щодо відновлення міста. Тож, говорить, хоче поділитися своїми знаннями з тими, кому вони можуть бути корисні.

Борис навчається у Дніпрі на архітектора. Розповідає: вирішив долучитися до заходу, щоб дізнатися про досвід старших колег. “Нечасто до нас приїжджають архітектори з Нідерландів. Лекція буде іноземною мовою, тож я хочу підтримати свій рівень англійської. По-друге, це гарна нагода, щоб збільшити свої знання у сфері містобудування”, – розказав Борис.

На заході Хірокі навів приклади проєктів, які він розробляв для міст Європи, та пояснив, чому саме у своїй роботі він використовував такі рішення. Також розказав, які з них можуть бути у майбутньому застосовані в Україні.

Авторка – Олександра Фіненко

На початок