Відсьогодні навчатися дистанційно можна і по телевізору: відео-уроки для школярів усієї країни

Відсьогодні навчатися дистанційно можна і по телевізору: відео-уроки для школярів усієї країни

Відсьогодні навчатися дистанційно можна і по телевізору: відео-уроки для школярів усієї країни оригінал

Сьогодні розпочалися відео-уроки для школярів на телебаченні. Викладатимуть загалом 11 предметів для класів із п’ятого по 11-тий. Матеріал для школярів записують на базі Новопечерської школи в Києві. Проект підтримали - телеведучі, музиканти, актори і спортсмени. Телеуроки виходитимуть у будні. А розклад можна дізнатися з програми телепередач кожного телеканалу. Як проходив перший день таких уроків у Чернігові, бачила Ольга Онищенко.

Так, заняття для усіх класів можна переглянути на ютуб каналі Міністерства Освіти України або на різних телеканалах. Вчителями стали 40 педагогів, вони охопили матеріал з 5-го по 11 клас. Викладають 11 предметів - українську мову, літературу, історію, фізику, алгебру, геометрію, хімію, біологію, географію та англійську. Не оминули й фізкультуру. UA: Перший та UA: Культура - транслюють уроки для 10-тих та 9-тих класів.

11-тикласниця Лілія Олешко дивиться урок української мови онлайн.

«Я подивилась перший урок української мови на каналі міністерства освіти та науки і хочу сказати, що ці уроки набагато цікавіші ніж транслювалися на телеканалі «Київ». Вчитель дуже цікаво розповідав, у нього гарна дикція. Єдине, що можу сказати, що цю тему ми вже пройшли минулого тижня, тому саме для підготовки домашнього завдання це вже навряд чи зможу використати.»

Дівчина каже, переглядати всі уроки не збирається, тільки ті предмети, які їй знадобляться для ЗНО.

«Загалом, я вважаю, що я буду дивитися тільки ті уроки, які мені потрібні будуть для складання ЗНО, тому що для того, щоб дивитися всі уроки, в мене немає часу. Бо потрібно готувати домашнє завдання, а ці теми, які транслюються зараз, ми вже пройшли у школі. Тому у цьому немає сенсу.»

А це багатодітна сім’я Тимофеєвих. Тут живе 10-ро дітей. За столом після сніданку всі зібрались, аби подивитись урок. За розкладом англійська.

«Кухня це в нас робоча зона і для сніданків, також і для навчання, але не для всіх. Всі сюди сходяться, щоб отримати своє завдання, всі переписують свої завдання і молодші залишаються тут, а старші вже йдуть по своїм кімнатам, у них є свої гаджети. В нас 7 учнів, школярів, двоє садочкові діти і одна студентка педуніверситету. 1-й, 3-й, 4-й, 7-й, 9-й, 10-й класи.»

Мама Оксана Тимофеєва виховує 4-х рідних дітей та 6-х прийомних. Зараз 7-ро із них на дистанційному навчанні, каже жінка.

«Тепер вже налагодився цей процес і вже нормально. Графік трішки змінився, все ж таки карантин. Це домашнє навчання, тому спимо трішечки довше, вони встають десь о 8-й, о пів 9-ї - хто не бігає, бо по ранкам вони ще бігають з татом. Потім ми снідаємо і вже приступаємо до дистанційного навчання.»

Уроки по телебаченню, каже Оксана Тимофеєва є допоміжними, основою – завдання від школи.

«Для нас це, як допоміжна така ланка, тому що все одно нам дають домашнє завдання і навчання. Наші вчителі, нашої 30-ї школи, але це дуже велика допомога, такий гарний ресурс, яким ми можемо ще доповнити свої знання вчителів. Ми будемо користуватись і вже користуємось цією можливістю, і це дуже круто.»

Юлія Пилипенко, 9-тикласниця, саме вчить англійську мову, каже урок в такому форматі їй сподобався.

«Вони допомагають, наприклад, щось в домашньому завданні ми не зрозуміли і можемо подивитися і щось взяти своє. Трішечки сумую, краще ходити на уроки, там розповідають, можна щось дізнатися.»

Учень 7-го класу, Данило Тимофеєв, в своїй кімнаті вчить геометрію, хлопець каже, йому краще працювати з книжкою та зошитом.

«Я зараз займаюся геометрією, нам скинули у вайбер номера і ми їх зараз робимо. Вони сподобались мені, але мені таке не дуже. Мені краще просто з книжкою, там номера зробив, відправив вчительці.»

Разом з Данилом до 7-го класу ходить його прийомна сестра Катерина Пилипенко, дівчина каже їй важко навчатися дистанційно.

«Мені подобаються уроки, які ми дивилися онлайн. Чуть-чуть важкувато. Навчаюся я середньо, допомагаю я йому вчить уроки, але ми разом робимо уроки, інколи можемо робити на кухні, а інколи в кімнаті.»

А так в Тимофеєвих проходить перерва.

«В перерві ми граємо в теніс, також проводимо фізкультурні заняття. Самі дівчата, якщо хочуть замаються фізкультурою, щоб підкачатися. Також допомагаємо мамі на кухні. Дистанційне навчання, трішки важкувато, але справляємося, завдання кожен день присилають лекції, проводять конференції в програмі zoom», - розповідає студентка Альона Пилипенко.

Оксана Тимофеєва каже: «Я почуваю себе і директором школи і класним керівником і вчителем всіх предметів і кухарем і прибиральницею і психологом і треба ж ще ж бути і мамою і дружиною і це звичайно не легко, але вони самі мені в цьому допомагають.»

Заняття для усіх класів можна переглянути на ютуб каналі Міністерства Освіти України або на різних телеканалах. Вчителями стали 40 педагогів, вони охопили матеріал з 5-го по 11 клас. Викладають 11 предметів - українську мову, літературу, історію, фізику, алгебру, геометрію, хімію, біологію, географію та англійську. Не оминули й фізкультуру. Матеріал для школярів записують на базі Новопечерської школи в Києві. Також, проект підтримали - телеведучі, музиканти, актори і спортсмени.

В.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій говорить: «Це додаткова можливість для опанування навчального матеріалу і обов’язкового контролю з боку ні міністерства, ні директорів шкіл точно не буде. Канали самостійно зголошувались про можливість трансляції. Окрім того, наголошую, що уроки можна подивитися на ютуб каналі міністерства освіти і науки. Тільки сьогодні, від 10-ї годині ранку, на ютуб каналі міністерства освіти і науки уроки передивились 846 тисяч разів.»

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов каже, такі все одно не замінять живе спілкування.

«Вчитель має бути на контакті, має спілкуватися з дітьми і перевіряти відповідним чином те, що він задає. Головне, щоб на кінець року діти опанували програму.»

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди