На Полтавщині посівна кампанія стартувала на 2 тижні раніше, ніж минулого року

На Полтавщині посівна кампанія стартувала на 2 тижні раніше, ніж минулого року

На Полтавщині посівна кампанія стартувала на 2 тижні раніше, ніж минулого року Суспільне

105 тисяч гектарів землі в області засіяли пшеницею, ячменем, вівсом та горохом. Про це розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

За його словами карантинні обмеження на роботу фермерських господарств не вплинули. Нині вони готуються сіяти пізні зернові культури.

У Новосанжарському районі перед посівом пізніх зернових працівники фермерського господарства готують техніку. Перевіряють вакуумну сіялку.

Фермер Олександр ШапаренкоСуспільне

Фермер Олександр Шапаренко

Фермер Олександр Шапаренко розповідає: "Ми перевіряли роботу вакууму і норми висіву зерна на метр погонний. Перевіряється на полі, але в поле їхати далеко і нема смислу, бо сіяти поки не будемо. То ми перевіряємо, налаштовуємося. Техніка підготована, думаю, на 95%. Із запасними частинами не було проблем, хоча вони й іноземного виробництва. Були якісь поставки, ми це все вирішили".

За словами фермера, ранні зернові уже посіяли. А це поле у селі Полузір’я будуть засівати соняшником. Тут приблизно 86 гектарів.

Фермер Микола ШапаренкоСуспільне

Фермер Микола Шапаренко

Фермер Микола Шапаренко каже: "Земля холодна, погодні умови поки не радують. Поки чекаємо. Масовий посів піде десь через тиждень".

Насіння для цього фермерського господарства закупили до початку карантину. Іще частину замовили і чекають доставки.

"Це й імпорт, і свої заводи є українські, гарне насіння вирощують. Щось чекають на кордоні, щось везуть. Можна працювати, але є моменти, коли і міндобрива не всі завезені, і насіння не все завезене. З тими фірмами, що ми працюємо, запевняють, що достатньо. Не буде, я думаю, ніяких проблем" - розповідає Микола Шапаренко.

Своїм працівникам, каже Микола Шапаренко, для роботи закупили захисні маски та дезінфектори. Оброблюють також приміщення і техніку.

А це – поле фермера Валерія Ігнатова у Мачухах Полтавського району. Тут будуть засівати сою. Поруч на 60 гектарах площі – озима пшениця.

Фермер Валерій ІгнатовСуспільне

Фермер Валерій Ігнатов

Фермер Валерій Ігнатов: "Тут 60 гектарів пшениці посіяно. З них 6 гектарів на насіння – два сорти елітного насіння. Сіяти цього року у нас в планах 120 гектарів кукурудзи і 120 гектарів сої. Попередній рік у нас був непоганий врожай. За 50 пшениця давала, та й інші культури. Кукурудза десь 85 була центнерів з гектара".

За словами фермера, і насіння, й техніку встигли підготувати до карантину. Тому обмеження на посівну кампанію у господарстві не вплинули.

Графіка: пізні зернові культури на ПолтавщиніСуспільне

Графіка: пізні зернові культури на Полтавщині

"Це насіння елітне ми закупляли на 6 гектарів. Решта все – своє висівали. Кукурудза у нас закуплена з минулого року. Соя – теж своє насіння. Вносили до карантину добрива, техніка в нас готова до посівної. Як буде через 10-15 днів будемо бачити" - розповідає Валерій Ігнатов.

Загалом на Полтавщині цього року мають засіяти 600 тисяч гектарів землі кукурудзою, 300 тисяч соняшником та ще 160 тисяч гектарів соєю. Це – пізні зернові культури, говорить директор обласного департаменту агропромислового розвитку. Врожайність буде залежати від погоди

Директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій ФроловСуспільне

Директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов

Директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов каже: "На сьогодні ми ще не знаємо, як буде відбуватися вегетація рослин. І я би не говорив… Минулого року ми отримали 6 мільйонів тонн зерна, позаминулого року отримали 6 мільйонів і хотілося б і цього року 6 мільйонів тонн зерна. І структура посіву цього року дає оптимізм того, що це буде".

За словами Сергія Фролова, посівна кампанія на Полтавщині цього року стартувала на два тижні раніше, ніж 2019.

Посіяли понад 100 тисяч гектарів ранніх зернових – це пшениця, ячмінь, овес, горох та інші. Також 237 тисяч гектарів землі засіяли озиминою.

Графіка: посівна компанія на ПолтавщиніСуспільне

Графіка: посівна компанія на Полтавщині

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди