"Радянська влада його боготворила", — чому хочуть знести пам'ятник Суворову у Тульчині

"Радянська влада його боготворила", — чому хочуть знести пам'ятник Суворову у Тульчині

"Радянська влада його боготворила", — чому хочуть знести пам'ятник Суворову у Тульчині
Памʼятник Суворова у Тульчині. Фото: Суспільне Вінниця

Після виходу матеріалу про знесення пам'ятника російському полководцю Суворову у Тульчині до редакції Суспільного звернувся викладач Тульчинського фахового коледжу культури Олександр Онищенко. Про знесення пам'ятника він клопотав ще 2014 року. Пояснює, чому це необхідно зробити зараз.

"Копія памʼятника Суворову в Тульчині однозначно підлягає знесенню. Підстави? Звернемося до того, що написано на сайті Ізмаїла про цей памʼятник. Суворов був відомим російським полководцем і одним із засновників військової справи в російській імперії. Саме він брав участь у придушені Коліївщини на правобережній Україні. Під керівництвом Суворова відбулася депортація кримських християн до російської імперії", говорить Олександр Онищенко.

За словами історика Олександра Федоришена, Суворов — російський імперський полководець. Був організатором придушень національно-визвольних повстань та депортацій, які мали ознаки геноциду.

"Ще дуже важливо, як до Суворова ставилася радянська влада. Радянська влада його боготворила. Радянська влада використовувала образ Суворова для своєї слави, для своєї величі, і дуже важливо для імперської величі, мілітарної величі. Це й художній фільм про Суворова. Це і суворовські училища, це і система державних нагород", каже Олександр Федоришен.

Карбівська памʼятник
Фото: Суспільне Вінниця

Нагадаємо, питання щодо знесення пам'ятника Суворову депутати мають розглянути на червневій сесії. У мерії працює комісія, яка розглядає кілька звернень містян. У них просять знести памʼятник.

"Я вважаю, що на сьогоднішній день все, що повʼязано з російською історією в нашій країні, тим паче, в місті Тульчин, де я народилася і проживаю з народження, все це треба зняти", — говорить жителька Тульчина Наталя Семенюк.

"Я ще не визначалися, не маю рішучої позиції, але зараз на часі, так як йде російсько-українська війна, ми хотіли б, щоб все було українським", — каже місцева Оксана Гунчак.

Читайте також

  • Демонтувати чи зберегти: в Тульчині вирішують долю пам'ятника Суворову
  • Врятував населення та екіпаж: вінницький ліцей носитиме ім'я льотчика Дмитра Майбороди
На початок