COVID-19, карантин та щеплення: яка ситуація на Рівненщині

COVID-19, карантин та щеплення: яка ситуація на Рівненщині

Ексклюзивно
COVID-19, карантин та щеплення: яка ситуація на Рівненщині
Фото: архів, Суспільне Рівне

Обласна комісія ТЕБ та НС Рівненщини продовжила карантинні заходи на Рівненщині до 31 серпня, втім, на час воєнного стану скасували зонування, послабили вимоги до носіння масок та скасували дії сертифікатів. Це пов'язано із суттєвим зменшенням кількості хворих на COVID-19 в області, повідомив в етері Українського радіо Рівне завідувач епідвідділу Центру контролю та профілактики хвороб Віктор Мороз.

Суспільне розпитало, яка ситуація з COVID-19 на Рівненщині та чи готові лікарні області до спалахів в умовах воєнного стану.

Що з кількістю хворих

Кількість хворих на COVID-19 на Рівненщині суттєво зменшилась, – розповів Віктор Мороз. Спад хвороби передусім пов'язаний із тим, що в літній період кількість хворих на інфекції, що передаються повітряно-крапельним шляхом, зменшується.

"Потижнево в середньому ми реєструємо кілька десятків хворих. Якщо на кінець січня – початок лютого ми мали понад 12 тисяч випадків, то за минулий тиждень – 28 хворих", – уточнив завідувач епідвідділу.

Він додав: від початку пандемії загалом зафіксували 175 663 випадки захворювання на COVID-19. Станом на початок тижня є 33 активних хворих, вони на самоізоляції.

"Можна говорити про спад хвороби в літній період. Це було і раніше. Надалі кількість хворих буде зростати. Можна стверджувати, що COVID-19 стає сезонним захворюванням", – сказав Мороз.

Чи готові лікарні до прийому хворих

Рівень госпіталізації хворих на коронавірус також зменшився, – зазначила заступниця директора обласного центру медичної статистики Людмила Країнська.

"Готові 13 медзакладів, де є 1 553 ліжка. Від початку пандемії усього пролікували майже 32 тисячі хворих", – додала заступниця.

Вона уточнила: всі медзаклади мають сховища для захисту від ракетних ударів.

Як лікують переселенців

"Усього є 452 пункти, де розміщують внутрішньо переміщених людей. Ми влаштовуємо виїзди й дивимось, наскільки люди там убезпечені від спалахів різних захворювань. Роздавали тести на COVID-19, щоб люди, які відчувають погіршення стану здоров'я, змогли вчасно зробити тест та ізолюватися від решти", – зазначила Людмила Країнська.

Вона додала: під кожен пункт призначили сімейного лікаря та лікаря-педіатра. На поширення COVID-19 збільшення кількості переселенців не впливає.

Що із вакцинацією

Вакцин в області достатньо, зазначила Людмила Країнська. Втім, за її словами, від початку війни рівень вакцинації зменшився: якщо раніше за добу проводити від трьох до п'яти тисяч щеплень, то зараз – 500-600.

"Маємо Pfizer близько 21 тисячі, минулого тижня ми отримали близько 64 тисячі вакцини CoronаVac, відтепер в області їх понад 80 тисяч. У разі необхідності ми ці вакцини відправимо в інші області", – сказала Країнська.

На Рівненщині двома дозами вакцинували 48,1% дорослого населення, 34 тисячі людей вакциновані бустерною дозою.

У разі потреби мобільні бригади виїжджають на підприємства, де бажають провакцинуватися від різних хвороб, зокрема, й від COVID-19.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок