Top Gear назвав 10 найкращих пілотів в історії "Формули-1"

Top Gear назвав 10 найкращих пілотів в історії "Формули-1" Associated Press

Британський Top Gear визначив десять найкращих гонщиків "Формули-1" усіх часів. Серед них лише один продовжує виступати.

Видання не розподіляло пілотів за місцями в переліку.

Список десяти найкращих пілотів має такий вигляд:

Льюїс Гемільтон — шестиразовий чемпіон світу. Британець у складі команди Mercedes продовжує перемагати й бити рекорди. У сезоні-2020, коли він врешті-решт продовжиться, Гемільтон може перевершити рекорд перемог Міхаеля Шумахера у Гран-Прі "Формули-1". У легендарного німця їх 91, у британця ж — 81.

Хуан-Мануель Фанхіо — аргентинський пілот, п'ятиразовий чемпіон світу. Перемагав у складі чотирьох різних команд: Alfa Romeo, Ferrari, Mercedes-Benz та Maserati.

Джим Кларк — шотландський гонщик, дворазовий чемпіон світу у складі команди Lotus, чемпіон "500 миль Індіанаполісу".

Айртон Сенна — триразовий чемпіон світу. Бразильський гонщик вирізнявся унікальною майстерністю керувати болідом у дощову погоду. 1994 року розбився на смерть під час Гран-Прі в Сан-Марино.

Міхаель Шумахер — володар численних рекордів, семиразовий чемпіон світу. 91 раз перемагав у Гран-Прі "Формули-1".

Джекі Стюарт — триразовий чемпіон світу, з 99 Гран-Прі, у яких взяв участь, переміг шотландець у 27.

Стірлінг Мосс — британський гонщик є єдиним у списку, хто багато разів боровся за титул, але жодного разу не став чемпіоном світу. Чотири рази він здобував лише віцечемпіонське звання. Переміг у 212 з 529 різних гонок, де брав участь.

Ален Прост — чотириразовий чемпіон світу й чотириразовий віцечемпіон. Через свою неймовірну розсудливість на трасі француз відомий під прізвиськом "Професор".

Нікі Лауда — триразовий чемпіон світу. Австрійця вболівальники "Формули-1" добре пам'ятають завдяки сезону-1976, коли після жахливої аварії він вже через 6 тижнів повернувся на трасу й посів 4 місце на Гран-Прі. Той історичний сезон надихнув творців фільму "Гонка".

Фернандо Алонсо — дворазовий чемпіон світу, дворазовий переможець відомої гонки "24 години Ле-Мана".