Уряд починає підготовку до опалювального сезону, він буде складним — Шмигаль

Уряд починає підготовку до опалювального сезону, він буде складним — Шмигаль

Уряд починає підготовку до опалювального сезону, він буде складним — Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 31 травня, фото: урядовий портал

Кабінет міністрів створює штаб, який буде у щоденному режимі займатися підготовкою до опалювального сезону, який стане найскладнішим в історії України.

Про це на засіданні уряду 7 червня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Цієї весни нам все-таки вдалося успішно провести найскладнішу в історії держави посівну кампанію. Були повністю перебудовані логістичні маршрути країни. Тепер потрібно готуватися до найскладнішого в історії України опалювального сезону, який очікує нас цієї зими", — зазначив він.

За словами прем’єра, штаб очолить міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Серед завдань штабу — збалансувати систему, провести ремонти, оперативно розв'язувати всі проблеми, сформувати необхідний рівень комунікації між усіма залученими рівнями.

"Залучаємо і представників місцевої влади, і теплопостачальників, і представників регулятора, і державний "Нафтогаз", — зауважив Шмигаль.

Він додав, що фахівці уряду вже провели перші розрахунки, аби зрозуміти, скільки Україні знадобиться газу та вугілля, а також які ремонтні роботи необхідно провести.

"Російські війська зруйнували більш ніж 200 котелень і дуже сильно пошкодили Кременчуцьку, Чернігівську, Охтирську, Луганську, Сєвєродонецьку ТЕЦ. Пошкоджені сотні ліній електропередач та трансформаторних підстанцій. Збитки енергетичної інфраструктури та енергетиків уже сягнули десятків мільярдів гривень. В цих умовах уряд робить все, аби цієї зими всі українці були зі світлом і теплом", — підкреслив прем’єр.

За його словами, при цьому в Україні вже проводиться ремонт відповідної інфраструктури там, де це можливо. Водночас відбувається наповнення підземних газових сховищ. Станом на 1 червня в українських підземних сховищах зберігається вже 10 мільярдів кубічних метрів газу.

"Уряд прораховує одразу декілька сценаріїв розвитку подій для максимальної готовності до зими. Видобуток газу цього року оцінюємо від 16 до 19 мільярдів кубів. Споживання — від 21 до 24 мільярдів кубів. Відповідно, частину газу будемо імпортувати", — зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що уряд доручить НАК "Нафтогаз", щоб на початок опалювального сезону у газосховищах було щонайменше 19 мільярдів кубічних метрів блакитного палива.

При цьому в Україні є проблеми із забезпеченням електростанцій вугіллям. При цьому видобуток вугілля на державних шахтах впав приблизно на третину через окупацію частини об’єктів, зауважив прем’єр.

"Зараз окуповано Запорізьку атомну електростанцію, Каховську гідроелектростанцію, три ТЕС та близько 40% всіх наших об’єктів відновлювальної енергетики. На частині наших станцій підвезення вугілля заблоковано через загрозу обстрілів, а також є логістичні проблеми й руйнування", — сказав посадовець.

Окрім того, в Україні знизилось споживання електроенергії, що дозволило збільшити її експорт.

"Споживання впало приблизно на 30%. Це дає можливість і забезпечити країну, і експортувати електроенергію до європейських країн, через що наші компанії отримують додаткові доходи та експортну виручку", — зауважив Шмигаль.

За словами прем’єра, збільшення експортних можливостей електроенергії до країн ЄС є одним із ключових пріоритетів у сфері енергетики та європейської інтеграції України.

"Потенціал там — сотні мільйонів доларів прибутку щороку та зменшення залежності країн Європи від російського газу", — підсумував Денис Шмигаль.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок