Чи безпечно купатися на водоймах Хмельниччини

Чи безпечно купатися на водоймах Хмельниччини

Чи безпечно купатися на водоймах Хмельниччини
Суспільне Хмельницький

Незначні відхилення фізико-хімічних показників зафіксували у воді на Хмельницькому міському пляжі. Про це розповів головний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич. Бактеріологічні показники – у межах норми. Де в області безпечно купатися, дізнавалася кореспондентка Суспільного Наталя Сідова.

Хмельничанка Ніна розповідає: нині вона відкрила пляжний сезон на Хмельницькому "Кожен рік ходжу сюди загоряти. Кожен рік купаюся. Водичка завжди прекрасна. Буває, звісно, позеленіє, коли дуже жарко. Цього року війна, моря нема. Так що нормальна вода. Буває гірша", - каже жінка.

Світлана Павлівна купальний сезон на Хмельницькому міському пляжі відкрила у квітні. Каже, намагається купатись щодня: "Дуже чудова водичка, як парне молоко. Вона зараз, мені здається, чистіша, ніж в кінці літа. Краще купатись в цій воді, ніж взагалі не купатися".

Микола Дмитрович на міський пляж цьогоріч прийшов вперше. Каже, думав, що вода буде в кращому стані, але вона зелена, брудна, тому купатися не буде, тільки засмагати.

Вікторія з сім’єю приїхала з Маріуполя. Каже, що приходять на пляж не купатись, а погуляти з дитиною. Додає: "Ну, як в ній можна купатися! Не дуже подобається така водичка. Ми в такій воді купатися не будемо".

Бактеріологічні показники на Хмельницькому міському пляжі – у межах норми, каже генеральний директор державної установи Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Мінохорони здоров’я Микола Габрикевич. "А що стосується фізико-хімічних досліджень, є відхилення незначні по міському пляжу міста Хмельницького. Завтра ми повторно відберемо проби. Там вжито ряд заходів", - додає посадовець.

48 кілограмів хлорели вартістю 50 тисяч гривень запустили до Південного Бугу у межах Хмельницького міського пляжу, розповідає начальник управління з питань екології і контролю за благоустроєм Хмельницької тергромади Олександр Луков. "Для того, щоб впродовж всього купального сезону вода була чиста, і аналізи були в нормі, ми четвертий рік поспіль вселяємо хлорелу. Це надає змогу, по-перше, повністю пройти купальний сезон без зупинок. Раніше у нас були перерви навіть влітку. Що, насамперед, дає хлорела. При своєму розмноженні вона виробляє кисень, необхідний для води і риби. Друге - вона очищає воду. З практики, впродовж трьох років це дало позитивний результат", - каже Олександр Луков.

Бактеріологічні показники на Хмельницькому міському пляжі – у межах норми.
Бактеріологічні показники на Хмельницькому міському пляжі – у межах норми. Суспільне Хмельницький

За словами Миколи Габрикевича, вони відібрали на дослідження проби з восьми пляжів Хмельниччини: "Це ті пляжі, які підготовлені до сезону, які будуть офіційно оформлені. Старокостянтинів і два пляжі Кам’янець-Подільського району – дві ріки і Стара Ушиця у селищі міського типу Стара Ушиця ще йдуть дослідження, тривають. Із усіх відібраних проб води для дослідження бактеріологічні показники води всі в нормі, відповідають нормативам".

У Хмельницькому брали на дослідження лише проби з двох пляжів, каже Олександр Луков: " Безпечно купатися можна тільки на міському пляжі. Аналізи води брали і на Озерній. Там теж хороші води. Але там немає обладнаного пляжу, тобто, немає рятувальників".

На початок