Перейти до основного змісту
ДПСУ не розкриває інформацію про в’їзд росіянки Овсяннікової в Україну

ДПСУ не розкриває інформацію про в’їзд росіянки Овсяннікової в Україну

ДПСУ не розкриває інформацію про в’їзд росіянки Овсяннікової в Україну
. Прессекретар ДПСУ Андрій Демченко. Фото: УНІАН

Державна прикордонна служба не розкриває деталей щодо в’їзду в Україну російської телевізійної журналістки Марини Овсяннікової, яка у прямому ефірі програми "Время" розгорнула антивоєнний плакат і вигукнула антивоєнні гасла, під приводом захисту персональних даних.

Про це під час брифінгу 7 червня повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

"Доступ до інформації про перетин кордону третіми особами обмежений. Не всі мають доступ до такої інформації. Тому що це персональні дані", — зазначив посадовець.

Він пояснив, що випадок Овсяннікової не є винятком із правил.

"Тому повідомити на цей час, або підтвердити чи спростувати інформацію: чи перетинала вона кордон, – я не можу", – підкреслив Демченко.

За його словами, при цьому всі заходи прикордонного контролю в Україні здійснюються відповідно до чинного законодавства як щодо громадян України, так і стосовно іноземців.

"Якщо говорити про громадян країни-агресора, то заходи перевірки умов їхнього в’їзду здійснюються посилено", — підсумував посадовець.

Хто така Марина Овсяннікова

Овсяннікову звільнили з російського "Першого каналу" після того, як у прямому ефірі програми "Время" вона розгорнула антивоєнний плакат і вигукнула антивоєнні гасла. Останкінський райсуд Москви оштрафував її на 30 тисяч рублів. Також її визнали винною в організації неузгодженої публічної акції. Овсяннікова виїхала за межі Росії, у квітні вона стала позаштатною кореспонденткою Die Welt.

Після цього у Берліні українські активісти влаштували біля будівлі медіагрупи Welt акцію з вимогою звільнити з видання з Die Welt колишню редакторку російського пропагандистського "Первого канала" Марину Овсяннікову.

Коли німецька Weimer Media Group визначила лауреатами цьогорічної "Премії ЗМІ за свободу" президента України Володимира Зеленського, колишню кандидатку в президенти Білорусі Світлану Тихановську та Овсяннікову, Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення закликала відмовитися від вручення премії Овсянніковій. Нацрада наголосила, що "вважає неприйнятним зрівнювати внесок у просування демократії та миру у Європі президента України та російської пропагандистки, яка упродовж багатьох років працювала на одному з найбільших російських пропагандистських каналів".

Приїзд Овсяннікової в Україну

5 червня вранці Овсяннікова написала в соцмережах, що приїхала у Київ. Раніше вона повідомляла про те, що відвідала Одесу. Згодом вона заявила, що виїхала з України ще в останні дні травня.

1 червня в Києві мала відбутися пресконференція "Викриття від Марини Овсяннікової: як працює російська пропаганда", але захід скасували за пів години після публікації анонсу 31 травня.

Багато українських експертів та журналістів, зокрема Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, стверджують, що протест Овсяннікової — це черговий фейк від РФ та постановка.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко сказав Суспільному, що не володіє інформацією щодо в'їзду і виїзду з України ексредакторки пропагандистського російського "Першого каналу" Марини Овсяннікової.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 104. Текстовий онлайн

Якщо ЄС у червні не дасть Україні статус кандидата, "ми цього не проковтнемо" — Кулеба

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок