Понад 200 тисяч українців працевлаштувались у Польщі від початку війни

Понад 200 тисяч українців працевлаштувались у Польщі від початку війни

Понад 200 тисяч українців працевлаштувались у Польщі від початку війни
Ілюстративне фото

Понад двісті тисяч громадян України, які виїхали з країни після вторгнення Росії, працевлаштувалися у Польщі за спрощеною процедурою.

Як повідомили в Міністерстві сім’ї та соціальної політики Польщі, з 15 березня 2022 року працедавці повідомили про працевлаштування 200 101 громадянина України.

Міністерка сім’ї та соціальної політики Марлена Мальонг зауважила, що у травні рівень безробіття в Польщі знижувався і зараз становить 5,1%.

"Це означає, що працівники з-за східного кордону чудово заповнюють дефіцит кадрів у багатьох галузях, підтримуючи польських підприємців та економіку”, — заявила вона.

На її думку, запровадити спрощену процедуру працевлаштування у Польщі було "дуже правильним рішенням, яке принесло користь обом сторонам".

"Люди, які знайшли в нашій країні притулок від російської агресії, завдяки працевлаштуванню отримали відчуття стабільності та незалежності. З іншого боку, польські працедавці знайшли дуже затребуваних працівників, особливо під час сезонних робіт, які вже тривають”, — сказала Мальонг.

За даними міністерства, найбільше українців — 45 тис. — знайшли роботу у Мазовецькому воєводстві (Варшава). Крім того, багато громадян України за спрощеною процедурою працевлаштовано у Нижньосілезькому (Вроцлав) – 21,2 тис., Великопольському (Познань) — 19,6 тис., та Лодзькому (Лодзь) – 19 тис. — воєводствах.

Що відомо

  • За різними оцінками, на сьогодні у Польщі може перебувати близько 3,5 млн українців. При цьому близько 2 млн прибули до Польщі після 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення.

Читайте також

Півтори сотні переселенців щодня: як працює один із волонтерських центрів в Ковелі на Волині

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок