В Сєвєродонецьку залишається 10-11 тисяч жителів

В Сєвєродонецьку залишається 10-11 тисяч жителів

В Сєвєродонецьку залишається 10-11 тисяч жителів
Сєвєродонецьк після обстрілів російських військових. Фото: Telegram/Сергій Гайдай

Голова Сєвєродонецької ВЦА Олександр Стрюк в ефірі телемарафону Єдині новини" розповів про безпекову ситуацію в Сєвєродонецьку станом на день 7 червня. Та сказав, що в місті залишається 10-11 тисяч населення.

Він додав, що в місті все ще точаться вуличні бої, ситуація залишається складною —російські військові зосередили багато артилерії, але ЗСУ роблять максимум, щоб відстояти Сєвєродонецьк.

За словами Стрюка, люди, яких депортували з Сєвєродонецька військові РФ, почали виходити на зв'язок, але повернутися до міста вони не можуть.

Очільник громади сказав, що комунікацій в місті немає майже 1,5 місяця й вони потребують капітального відновлення.

Що відомо

  • Російські війська, ймовірно, зберігали контроль над більшою частиною Сєвєродонецька станом на 6 червня, хоча точна ситуація в місті залишається неясною. Контроль над місцевістю, ймовірно, часто змінюється. Про це йдеться у аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
  • Ситуація у Сєвєродонецьку змінюється щогодини. У місті тривають бої. Евакуювати місцевих жителів майже не можливо.
  • Завдяки контратакам в Сєвєродонецьку українські військові відбили значну частину міста та витіснили російські війська з південних околиць міста. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ІSW).
  • Українські військові зачистили від російської армії половину Сєвєродонецька. Армія РФ отримала наказ взяти місто за 5 днів. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
  • Сотні сєвєродончан підтримали акцію “Сєвєродонецьк — це ми”

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок