Запиту на туризм немає: яким буде літній відпочинок на Одещині в умовах війни

Запиту на туризм немає: яким буде літній відпочинок на Одещині в умовах війни

Ексклюзивно
Запиту на туризм немає: яким буде літній відпочинок на Одещині в умовах війни
Іван Ліптуга. Фото: Суспільне Одеса

Запиту на туризм немає, готелі закриті, клуби не мають права працювати під час комендантської години: напад Росії на Україну вніс корективи у звичне літнє життя Одещини. Суспільне поспілкувалося із президентом Національної туристичної організації України Іваном Ліптугою та дізналося, як війна вплинула на курортний сезон в регіоні та чи етично наразі влаштовувати звичні розваги.

Іноземний туризм в Україні припинив своє існування з початком повномасштабного вторгнення Росії, тож говорити про нього як бізнес у будь-якому регіоні цьогоріч неможливо, вважає Іван Ліптуга. Одеський регіон більше не працює на туристичний потік, а власники бізнесу перекваліфікувалися:

"Готелі в більшості закриті, через комендантську годину не можуть працювати нічні розважальні клуби, музеї закриті. Гастрономічні локації, такі як, наприклад, центр культури вина "Шабо" теж закритий. Тому, збитки стовідсоткові".

Нічні клуби, за словами президента туристичної організації, працювати не можуть, адже встановлена комендантська година, а пляжі Аркадії відвідувати не можна:

"Взагалі, все нічне життя Одеси – це пляжна зона Аркадії, яка заборонена для відвідування, тим паче вночі. Вважаю, тут треба ще говорити про морально-етичну складову, тому що, коли в країні йде війна і щодня гинуть люди, розважатися й займатися туризмом в тому вигляді, як це було завжди, неправильно".

Запиту на туризм немає: яким буде літній відпочинок на Одещині в умовах війни
Суспільне Одеса

Щодо пляжів, то, за словами експерта, всі вони заборонені для відвідування до закінчення війни й давати додаткові доступи на окремі ділянки не будуть. Крім моря, в Одесі можна відвідувати розважальні заходи для дітей та влаштовувати екскурсії, але планувати якийсь відпочинок наразі складно.

За словами Івана Ліптуги, багато закладів зараз переформатувалися у волонтерські організації та організовують гуманітарну допомогу:

"Можу сказати, що по всій Україні мої колеги з туристичного сектору чи зачинилися повністю чи займаються волонтерською діяльністю. Тобто, вони працюють, але не для туристів. Сьогодні роль кожного з нас – робити все заради перемоги".

Разом з тим, попиту на туристичний відпочинок зараз немає:

"Сьогодні такого запиту немає. Про це ніхто не говорить і туристичні компанії, з якими ми контактуємо, не промотують тури. Якщо це хтось робить, то дуже тихо, бо це може викликати резонанс, бізнес на крові. Відпочинок лише після перемоги".

Читайте також

  • В Одесі під час комендантської години біля нічного клубу сталася бійка – голова ОВА
  • Цьогоріч курортний сезон на Одещині не відкриватимуть. Як це вплине на економіку та ринок праці
  • Міни та позиції військових: яка небезпека є на узбережжі та де можна відпочивати одеситам

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок