Міни та позиції військових: яка небезпека є на узбережжі та де можна відпочивати одеситам

Міни та позиції військових: яка небезпека є на узбережжі та де можна відпочивати одеситам

Міни та позиції військових: яка небезпека є на узбережжі та де можна відпочивати одеситам
Суспільне Одеса

Заміновані пляжі Одещини дуже небезпечні для жителів міста. Перебувати там строго заборонено. Про це в ефірі "Українського радіо Одеса" розповіла начальниця об'єднаного координаційного пресцентру сил охорони та оборони півдня Наталя Гуменюк.

Жінка зазначила, що люди досить необачливо ставляться до власного життя, коли відпочивають на узбережжі.

"Прогулянки – зрозуміло, свіже повітря – зрозуміло, але обов’язково треба з оглядкою на те, що існують обмеження воєнного стану. Узбережжя наразі для Одеського регіону, взагалі південних регіонів, узбережжя – заборонене місце, заборонена тема тому, що це досить стратегічний об’єкт", – розповіла Наталя.

Можлива висадка десанту

У силах охорони розглядають можливість спроби висадки російського десанту. Тому пляжі підготовані до можливого наступу. Там встановлені міни та облаштовані позиції військових.

"Для громадян, які вважають, що їм нічого не буде, їм можна трошки там посидіти і нічого ж не сталося, і нічого не "рвануло", така небезпека дуже оманлива. На жаль, ми маємо досвід того, що громадяни, порушуючи обмеження, намагалися відпочити на пляжі. Стався вибух, людина загинула, інша отримала поранення. Автомобіль знівечено. Тобто такий досвід не повинен повторюватися. Треба бути свідомими до того, що узбережжя наразі – це теж рубіж охорони й не відвідувати їх", – додала Наталя Гуменюк.

Альтернатива пляжам та фотофіксація

Начальниця пресцентру запропонувала альтернативу прогулянкам по узбережжю – проводити час дозволено на Трасі здоров’я. Також жінка попросила одеситів носити із собою документи та не фотографувати пляжі й зони навколо них.

"Дуже рекомендую всім тренувати пам’ять і запам’ятовувати нашу чудову, чарівну Одесу в її розквіті, весняному розквіті такою, яка вона є зараз і перед нашими очима. На жаль, зараз ми не маємо права фіксувати всі ці моменти, тому що в кадр можуть потрапляти стратегічні об’єкти. Ви можете не наслідувати певної мети з повідомленням ворога, а просто поділитися радістю з друзями, але ненароком розкрити позиції", – зазначила Наталя.

Читайте також

  • Шістдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
  • На Одещині є загроза атаки російською авіацією - ОК "Південь"
  • В Одеській затоці українські військові виконують морські артилерійські стрільби

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок