Дунаєвецька районна лікарня потребує оснащення та лікарів для боротьби з COVID-19

Дунаєвецька районна лікарня потребує оснащення та лікарів для боротьби з COVID-19

Дунаєвецька районна лікарня потребує оснащення та лікарів для боротьби з COVID-19

Дунаєвецька районна лікарня, яка визначена, як одна з трьох на Хмельниччині, що першою прийматиме пацієнтів з коронавірусною інфекцією у разі масового поширення хвороби, наразі не має достатньої кількості засобів захисту, апаратів штучної вентиляції легень та лікарів. Про це Суспільному розповідає головний лікар медичного закладу Володимир Крупко.

"В нас є інфекційне відділення яке розраховано на 30 ліжок, яке обладнано дихальним апаратом, технічними умовами обладнанням таким, що ми можемо надавати інтенсивну допомогу в цьому приміщенні. Але разом з тим у нас буде розгортатися ще додатково 57 ліжок, усього буде 87 ліжок розвернуто. Це на базі палатного корпусу, де знаходиться зараз терапевтичне і педіатричне відділення".

У Дунаєвецькій районній лікарні надаватимуть допомогу і важким хворим із ковід-19, каже Володимир Крупко.

"Ліжка інтенсивної терапії ми будемо мати в кожному відділенні, але реанімаційні хворі будуть знаходитися в нашому відділенні реанімації, де є централізоване постачання кисню, де є обладнання, де є кардіомонітори. Самих важких хворих ми будемо класти в реанімаційне відділення."

Медперсонал педіатричного відділення райлікарні, яке у разі потреби перепрофілюють на надання допомоги хворим із коронавірусною інфекцією, переживає через нестачу засобів індивідуального захисту, каже медсестра Вікторія Афіновська.

"Дали нам халати ці одноразові, маски давала міська рада, потім у нас дівчата наші шиють маски. Кисневий концентратор у нас є, а засобів індивідуального захисту в нас мало. Особисто я не планую звільнятися, і дівчата так само налаштовані, просто переживають за захист. А скажуть жити в санстанції, будем в санстанцію."

Хоч із засобами захисту, допомагають місцева влада та благодійники, які закуповують маски, бахіли та необхідне обладнання, каже Володимир Крупко. Але додає, що цього усе одно не вистачатиме, якщо захворювання на ковід-19 стане масовим.

"Сам протокол надання допомоги нам прописують те, що тут дуже багато треба засобів захисту. Якщо взяти апарати дихальні, то у нас на даному етапі є два дихальних апарати в лікарні такого типу, які можуть надавати штучну вентиляцію легенів, і проводити її довгий термін. А хоча у нас є в загальному 10 апаратів, але вже чотири такі, що можуть використовуватися, але вже підлягають списанню. І ще чотири такі, що можна користуватися для надання хірургічної допомоги, але для довгої вентиляції, продовженої вони не годяться. Тому обладнання нам звичайно не хватає, треба хоча б ще два апарати."

Найбільше проблема сьогодні у райлікарні – це кадри, зізнається головний лікар Володимир Крупко. Каже, що у лікарні гостро не вистачає інфекціоністів.

"В нас було три інфекціоністи, двоє зараз звільняються. У медсестрах в нас проблем немає, а от з лікарями будуть проблеми. Нам обіцяють що долучаться медики з інших районів, але там не краща ситуація. Я не буду диталізувати, чого зараз лікарі йдуть, але це і оплата, і боязнь, тому що у них є сім'ї."

Районна влада робить усе можливе, аби забезпечити районну лікарню усім необхідним, каже заступник голови Дунаєвецької районної адміністрації Вадим Романюк.

"В нас лікарня як кажуть більш-менш забезпечена, але оці апарати штучної вентиляції вони в нас є, але якби їх було трошки більше, то я думаю було би краще, найближчим часом у нас має бути матеріальне забезпечення. Був наказ, сказали, що найближчим часом нам мають також нашу лікарню доукомплектувати."

Нагадаємо, в Україні Міністерство охорони здоров'я визначило 240 закладів для госпіталізації першої хвилі пацієнтів з COVID-19. Серед цих лікарень і три лікарні Хмельниччини: Хмельницька міська інфекційна лікарня, Славутська та Дунаєвецька центральні районні лікарні.

На початок