Щонайменше на 20%: у черкаських аптеках здорожчали ліки

Щонайменше на 20%: у черкаських аптеках здорожчали ліки

Щонайменше на 20%: у черкаських аптеках здорожчали ліки
Суспільне: Черкаси

Вартість ліків у черкаських аптеках зросла щонайменше на 20% – розповіла керівниця Держлікслужби в Черкаській області Тамара Чепурна. Пояснила: це через ситуацію з пальним та падінням курсу гривні. Водночас на деякі препарати ціни контролюють.

Вимірювання тиску – щоденний ритуал Тетяни Степанівни. Жінці – 68 і вона має декілька хронічних захворювань. На ліки щомісяця витрачає півтори тисячі гривень. А це третина пенсії.

"Я гіпертонік, потрібно щодня приймати ліки проти тиску. Болять суглоби, тож треба щось пити й від болю в суглобах. Ліки проти тиску і сердечні ліки раніше були дешевші. Та, навіть, прості ліки такі, як валідол зараз набагато дорожчий, ніж коштувало", — розповіла Тетяна Звірянська.

У черкаських аптеках підняли вартість ліків
Суспільне: Черкаси

Пані Тетяна спустошує гаманець у найближчій приватній аптеці. За словами фармацевтки Юлії Мошенської, здорожчали медпрепарати на 20%. Клієнти різницю помічають, але ставляться з розумінням:

"Так, здорожчали всі ліки. Якісь там 1, 2, 5 гривень — завжди була реакція. Не дуже приємна інколи, а зараз всі розуміють в основному ситуацію".

Здебільшого змінилися цінники на закордонні препарати, — пояснила завідувачка комунальної аптеки Наталія Демченко.

"На ліки українського виробника – мало вплинуло. Були відмови або тимчасова відсутність ліків. Зараз більш-менш стабілізувалося і деякі підвищення є, але такого підвищення, як на деякі продукти чи послуги в рази або суттєво, у нас немає".

У черкаських аптеках підняли вартість ліків
Фото: Суспільне Черкаси

За словами керівниці Держлікслужби у Черкаській області Тамари Чепурної, здорожчання препаратів в аптеках зумовлене підвищенням вартості пального, порушенням логістики та падінням курсу гривні.

"Ціни на лікарські засоби в аптеках області зросли щонайменше на 20%. Спеціалісти Держлікслужби в Черкаській області проводять моніторинг цін на 20 основних препаратів вітчизняного та закордонного виробництва, які найбільше мають попит у населення. Наразі скарг на збільшення цін до Державної служби не надходило", – пояснила Тамара Чепурна.

Залишити скаргу щодо вартості необхідного препарату може кожен зателефонувавши або надіславши запит до Держлікслужби.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок