Тест: чемпіонат 1
Падіння Ярмоленка. Арбітр не поставив пенальті на користь України у суперечливому моменті в фіналі за вихід на ЧС-2022

. скріншот з трансляції

Українці могли розраховувати на 11-метровий удар, однак арбітр його не поставив.

Україна програла перший тайм матчу проти Уельса. Зі штрафного удару відзначився форвард валлійців Гарет Бейл, але гол записали на Андрія Ярмоленка - лідер збірної України замкнув удар гравця Уельса зі штрафного.

Попри пропущений м'яч, українці мали можливість зрівняти рахунок ще у першому таймі. На 40-й хвилині Україна могла заробити право на 11-метровий удар після падіння Андрія Ярмоленка.

Відео з падінням Андрія Ярмоленка у штрафному майданчику Уельса

На повторі було видно, що ногу Ярмоленка зачепив півзахисник Уельса Джо Аллен. Після цього дотику лідер збірної України впав на газон.

Момент дотику Аллена по нозі Ярмоленка
Момент дотику Аллена по нозі Ярмоленка. скріншот з трансляції

Яке рішення ухвалив арбітр?

Головний арбітр зустрічі іспанець Антоніо Матеу Лаос спочатку не зафіксував фол на Ярмоленку. Українці у цей час довели атаку до кінця, яка закінчилася кутовим.

Проте бригада VAR вирішила перевірити момент з ймовірним фолом Аллена на Ярмоленкові. Однак усе одно пенальті не поставили - арбітр вирішив, що дотик футболіста Уельсу відбувся після того, як гравець збірної України доторкнувся до м'яча.

У перерві арбітр Євген Арановський оцінив ситуацію з ймовірним фолом Аллена на Ярмоленкові. І вважає, що бригада суддів ухвалила правильне рішення.

"VAR перевіряє обов'язково кожну ситуацію e штрафному майданичику. Це дуже легкий контакт був, він не спричинив падіння. Як уболівальник я за пенальті. Але це дуже незначний контакт. Цей контакт не є основою для пенальті".

У підсумку на перерву команди пішли за мінімальної переваги Уельса над Україною - 1:0. Стежити за перебігом гри можна у нашому онлайні.